Відкриття виставки, присвяченої Берестецькій битві 1651 року
30 червня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкриють виставку «Берестецькій битві – 370». Виставка створена в рік, коли Українська держава відзначає 30-річчя Незалежності, і присвячена героїчній боротьбі українського народу, який під час Української революції середини XVII ст., зі зброєю в руках, виступав за свою свободу та незалежність.
На виставці представлені чорно-білі малюнки доктора історичних наук, професора Ігоря Свєшнікова. З 1970-го по 1993 рр. він був керівником археологічної експедиції, яка досліджувала місце Берестецької битви (на території тодішнього Радивилівського району, біля сіл Пляшева та Острів). Це – малюнки археологічних знахідок: зброї українського війська (мушкети, шаблі, чекани, порохівниця, шомполи, бойова коса), виробів з шкіри (сумки, гаманці, чоботи), побутових козацьких речей (казан, дерев’яна ложка і виделка) та татарських стріл з сучасною реконструкцією. У залі експонуються документальні матеріали, які розповідають про створення архітектурного комплексу «Козацькі могили» в селі Пляшева, наукові видання дослідників історії України XVII ст., різноманітні буклети, запрошення, листівки та конверти, медалі, значки сучасного Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».
Крім того, тут можна побачити художні роботи сучасного художника Олександра Лаворика, виконані на полі Берестецької битви, та керамічну скульптуру на козацьку тематику.
У рамках відкриття виставки Святослав Сичевський, історик, дослідник матеріального світу минулого, історичний реконструктор, прочитає лекцію на тему: «Відтворення образу козака Хмельниччини за допомогою археологічних знахідок на полі битви під Берестечком», інформує сайт «Rivne.media».
Знову розносяться єзуїтські побрехеньки про поразку українців під Пляшевою від королівського блюдолиза Станіслава Освенціма, який не брав участі у Берестецькій битві. Іільм “Берестечко. Битва за Україну” – https://www.youtube.com/watch?v=q5_y01aGQe0
Чому принижуємо предків?
Чому далі грунтовно не досліджуємо місце битви як під Берестечком так і під Мізочем?
Може Москва, Варшава чи Ватикан забороняють?
Стаття “Знущання над історією України тривалістю у триста років” – https://site.ua/svyatoyar.ros/29865-znuschannya-nad-istorieyu-ukrayini-trivalistyu-u-trista-rokiv/