Відкриття виставки, присвяченої Берестецькій битві 1651 року

30 червня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкриють виставку «Берестецькій битві – 370». Виставка створена в рік, коли Українська держава відзначає 30-річчя Незалежності, і присвячена героїчній боротьбі українського народу, який під час Української революції середини XVII ст., зі зброєю в руках, виступав за  свою свободу та незалежність.

На виставці представлені чорно-білі малюнки доктора історичних наук, професора Ігоря Свєшнікова. З 1970-го по 1993 рр. він був керівником археологічної експедиції, яка досліджувала місце Берестецької битви (на території тодішнього Радивилівського району, біля сіл Пляшева та Острів). Це – малюнки археологічних знахідок: зброї українського війська (мушкети, шаблі, чекани, порохівниця, шомполи,  бойова коса), виробів з шкіри (сумки, гаманці, чоботи), побутових козацьких речей (казан, дерев’яна ложка і виделка) та татарських стріл з сучасною реконструкцією. У залі експонуються документальні матеріали, які розповідають про створення архітектурного комплексу «Козацькі могили» в селі Пляшева, наукові видання дослідників історії України XVII ст., різноманітні буклети, запрошення, листівки та конверти, медалі, значки сучасного Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».

Крім того, тут можна побачити художні роботи сучасного художника Олександра Лаворика, виконані на полі Берестецької битви, та керамічну скульптуру на козацьку тематику.

У рамках відкриття виставки Святослав Сичевський, історик, дослідник матеріального світу минулого, історичний  реконструктор, прочитає лекцію на тему: «Відтворення образу козака Хмельниччини за допомогою археологічних знахідок на полі битви під Берестечком», інформує сайт «Rivne.media».

Пляшева, пам'ятник героям Берестецької битви

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

 1. Микола Петрович сказав:

  Знову розносяться єзуїтські побрехеньки про поразку українців під Пляшевою від королівського блюдолиза Станіслава Освенціма, який не брав участі у Берестецькій битві. Іільм “Берестечко. Битва за Україну” – https://www.youtube.com/watch?v=q5_y01aGQe0

  Чому принижуємо предків?
  Чому далі грунтовно не досліджуємо місце битви як під Берестечком так і під Мізочем?
  Може Москва, Варшава чи Ватикан забороняють?
  Стаття “Знущання над історією України тривалістю у триста років” – https://site.ua/svyatoyar.ros/29865-znuschannya-nad-istorieyu-ukrayini-trivalistyu-u-trista-rokiv/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.