Відкриють пам’ятник Йозефу Роту в Бродах

У Бродах Львівської області 4 серпня біля приміщення гімназії відкриють пам’ятник австрійському літературному класикові українсько-єврейського походження Йозефу Роту (1894 – 1939), який народився і дитячі роки провів у Бродах. У цій гімназії він навчався і закінчив її. На гранітному постаменті висотою 1,6 метра встановлено бронзове погруддя письменника. Урочисте відкриття намічене на 19 годину.

Саме цього дня, як ми повідомляли, біля руїн старовинної синагоги відбудеться ґрандіозний пам’ятний концерт, присвячений ювілею Йозефа Рота, за участі львівських виконавців та світових зірок. Уже монтують сцену. Диригуватиме оркестром уродженка міста Броди, добре знана в Європі Оксана Линів. Як можна дізнатися в анонсах, на сцену вийдуть південноафриканська оперна співачка Пумеза Мацікіза, американський митець Абраам Броди, кіноакторка Сунні Меллез.

У програмі концерту прозвучить твір сучасної української композиторки Богдани Фроляк «Kyrie eleison» та відбудеться прем’єра твору Абраама Броди (скрипка-перформанс, США), створеного спеціально на замовлення фестивалю. Кульмінацією дійства стане виконання масштабної 3-ї симфонії «Kaddish» видатного американського композитора, диригента та гуманіста Леонарда Бернстайна, сина єврейських емігрантів, які походили з-під українського міста Рівне; 3-тя Симфонія Бернстайна написана з використанням канонічним текстів стародавніх єврейських молитов і є реакцією митця на події Голокосту.

Концерт пройде в рамках фестивалю LvivMozArt, який триватиме на Львівщині з 3 до 11 серпня. Його тема – музика і література.

Moses Joseph Roth

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.