Відстоювати інтереси сільськогосподарських товаровиробників

На початку вересня пройшли звітно-виборні збори ради сільськогосподарських підприємств Радивилівського району на Рівненщині.

Голова ради В.О.Варфалюк, звітуючись, зокрема зазначив, що очолювана ним організація – впливова соціально-суспільна сила. Понад 50 сільськогосподарських структур входять до її складу. Керівники підприємств покликані представляти інтереси товаровиробників у відносинах з органами державної влади і управління, вести колективний пошук шляхів вирішення найскладніших проблем розвитку села. В.О.Варфалюк проінформував про здобутки та втрати господарств за звітний період.

Зокрема, наголосив, що цього року значно зросли об’єми використання засобів захисту рослин. Це пов’язано зі збільшенням посівних площ ріпаку та зернових культур. Керівники та спеціалісти дедалі більше усвідомлюють, що для того, щоб одержати високий та якісний врожайповинні бути створені всі умови для оптимального росту і розвитку рослин. Закінчено посів озимого ріпаку на площі 4000 тис. га., що значно менше минулорічного показника – в зв’язку з сівозміною та погодніми умовами.

За підсумками роботи АПК за 8 місяців виробництво валової продукції сільськогосподарських підприємств склало 50706 тис. грн., що становить 178 % до такого ж періоду 2008 року. Всього по району вироблено валової продукції на 95278 тис. грн. що становить 141 % до попереднього року. І це один з найкращих показників області. Протягом 8 місяців з державного бюджету виділено 1599,4 тис. грн. на погашення кредиторської заборгованості 2008 року перед сільськогосподарськими товаровиробниками, з них 932 тис. грн. – на відшкодування відсоткової ставки за залучені короткострокові кредити 559,5 тис. грн – за проданий переробними підприємствами молодняк ВРХ, свиней. За поголів’я корів м’ясного напрямку продуктивності з державного бюджету спрямовано 15,8 тис. грн.

Рада сільськогосподарських товаровиробників постійно бере участь в обговоренні проблемних питань агропромислового комплексу району щодо формування ціни на розрахунок по земельних паях, оплати праці. Сільськогосподарські підприємства беруть участь у ярмарках місцевого та обласного рівнів. В обговоренні доповіді взяли участь керівник ТзОВ “Трипілля“ О.В.Ващук, який, зокрема, відмітив, що сьогодні реалізується продукція за цінами минулого року і навіть нижчими, а собівартість продукції цьогорічного врожаю вища, враховуючи подорожчання паливо-мастильних матеріалів, мінеральних добрив та інших складових технологічного процесу. Тому, зазначив керівник, рада сільськогосподарських підприємств повинна працювати та відстоювати інтереси сільськогосподарських товаровиробників.

Голова СФГ “Маяк” П.П.Вегера відмітив, що сільгосптоваровиробникам потрібно об’єднуватися, щоб постійно нагадувати про себе, стукати в усі двері, брати приклад з фермерів сусідніх держав в плані захисту своїх інтересів.

Перший заступник голови райдержадміністрації І.В.Школяр також відмітив, що рада повинна бути консолідуючим органом усіх сільгосптоваровиробників району. На її засіданнях повинні прийматись виважені рішення, які б не ущемляли права дрібних фермерів та приватних землевласників.

Голова Радивилівської райдержадміністрації І.Й.Полетко підкреслив, що район наш сільськогосподарський і виробництво сільгосппродукції істотно впливає на формування бюджету. Тому активізація роботи ради – це підтримка всіх жителів району в питанні вирощування та реалізації сільськогосподарської продукції.

Ціни на молоко та м’ясо, картоплю, зернові повинні бути адекватними промисловій продукції. Головою ради знову обрано В.О.Варфалюка, керівника СФГ “Крупецьагроптиця”. Обрано ревізійну комісію ради в кількості 3 чоловік. Її головою обрано Д.В.Ліщука, заступника керівника СФГ “Мрія”. Петро Ковальчук, начальник управління агропромислового розвитку РДА м.Радивилова.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.