Відзначать ювілей битви – з дотриманням вимог карантину

Відбулося засідання рівненського оргкомітету з відзначення 370-річчя битви під Берестечком. Участь у ньому взяли голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук, голова облдержадміністрації Віталій Коваль, керівники департаментів ОДА, представники Нацполіції, ДСНС, Служби автомобільних доріг, історики та діячі культури. Вони обговорили план заходів та сценарій відзначення знакового ювілею.

Передусім, як наголосив голова обласної ради Сергій Кондрачук, треба розуміти, що головний формат відзначення  – це поминальні заходи, а саме панахида та покладання квітів до пам’ятника Героям Берестецької битви в селі Пляшева.

«Не впевнений, що доречними в цей день будуть публічні виступи посадовців, чиновників та політиків. Навпаки, усі повинні єднатися навколо пам’яті про ті події. Тому головний акцент робимо саме на богослужінні та історичному контексті», – пояснив свою позицію голова обласної ради.

До речі, митрополиче богослужіння та вселенську панахиду, які традиційно проводять в Георгіївській церкві (цього року це відбудеться в неділю, 4 липня), проведе Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Пряму трансляцію події вестиме канал «Рівне 1».

Крім того, з 2 липня на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» (колишній Радивилівський район, нині – Дубенський) облаштують козацький табір та козацьку січ. Щодня 2 – 4 липня відбуватимуться богослужіння в Георгіївській церкві, а 3 липня за загиблими у битві козаками на козацькому цвинтарі також відслужать панахиду.

Масові заходи, присвячені 370-річчю Берестецької битви, відбуватимуться саме 4 липня.

По завершенню богослужіння та панахиди, духовенство, керівники області та всі охочі візьмуть участь в урочистій ході та покладуть квіти до пам’ятника загиблим козакам.

Після цього виступатимуть творчі колективи з усієї області. Для цього на території заповідника та за його межами облаштують кілька концертних майданчиків. Будуть локації для виступів кобзарів та лірників. Майстри народної творчості й декоративно-ужиткового мистецтва демонструватимуть свої вироби та вміння. Очікують гостей з інших областей України, громадських активістів та політиків.

Тому члени оргкомітету закликали всіх, хто планує відвідати село Пляшева та відзначити річницю битви під Берестечком, цього дня використовувати лише національну символіку і єднатися навколо загальнодержавних символів.

Відділ пресслужби Рівненської обласної ради.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.