Відзначено 240-у річницю церкви у Надстир’ї

Ця 240-річна Свято-Георгіївська церква – дерев’яна пам’ятка архітектури знаходиться на вершині одного з пагорбів села Боремель, над Стиром поблизу Хрінницького водоймища, і вже здалеку приваблює своєю простотою, лаконічністю та виразністю.

У цей день мешканці села, що в Демидівському районі, вшановували ікону «Ісуса Христа Боремельського», історія якої пов’язана із чудесним явленням святині у Боремелі в 1773 році.

Неподалік від замку князів Буремських стояла Свято-Троїцька церква, яка згадується ще в історичних документах 1545 р. У ній була ікона із зображенням Ісуса Христа, який несе хрест на Голгофу, – на фоні тридцяти трьох хрестів. Ця ікона збереглася від православного монастиря, який було спалено.

Коли ж власником земель у цьому волинському краї став польський граф Чацький, сусідство православної церкви з його палацом стало йому на заваді. За наказом графа, стару церкву було розібрано, а все майно її перенесено в іншу православну церкву, що знаходилася на околиці села. Сюди було перенесено також ікону Спасителя, де вона була до 1773 року.

Саме в тому році ікона дивним чином з’явилася на місці, де колись була стара церква. Звістка про «Боремельське чудо» швидко поширилася серед людей, і до ікони почала приходити тисячі паломників. Згодом ікона отримала назву «Ісус Христос Боремельський» та місцево вшановується по сьогоднішній день у 10-ту п’ятницю після П’ятидесятниці.Демидівський район, село Боремель, церкваБоремель БоремельНа церковному подвір’ї свого архіпастиря Іларіона зустріла молодь, яка привітала владику святковими віршами та піднесли йому запашний коровай і квіти. При вході до храму владику Іларіона зустрів настоятель протоієрей Володимир Коваль, котрий підніс архієрею напрестольний хрест та запросив його очолити святкове богослужіння.

Владиці співслужили: благочинний Радивилівського благочиння протоієрей Ігор Данилюк, намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ієромонах Онуфрій (Ляда), настоятель храму протоієрей Володимир Коваль та запрошене духовенство. Під час богослужіння просили про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та про подолання розділення Української Православної Церкви.

Архієпископ Іларіон підніс до сану ігумена ієромонаха Онуфрія (Ляду), а протоієрея Володимира Коваля нагородив черговою богослужбовою нагородою — правом носіння палиці. Після запричасного стиха владика Іларіон звернувся до вірних з повчальним словом. А потім відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія та окропленням вірних освяченою водою.

Архіпастир привітав усіх із святом та відзначив найбільш активних парафіян Архієрейськими благословенними грамотами. Закінчилось святкове богослужіння уставним многоліттям.

Про це з посиланням на прес-службу Рівненської єпархії повідомила газета «Рівне вечірнє».

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.