Відзначили День матері і День пам’яті та примирення

Патріотичним виступом митці сцени Радивилова привітали із весняним святом усіх, хто носять Богом дане ім’я – МАМА. Цей День матері особливий, наскрізь – тривожний. Бо обпалений війною.

Тож творча ініціатива була, передусім, задля допомоги українським військовослужбовцям та підтримки матерів, чиї сини і доньки зараз мужньо боронять Батьківщину. За кожним солдатом, кожним офіцером, кожним українським воїном стоїть водночас сильна і тендітна жінка – мама, яка ростила. І лише героїчна жінка, незважаючи на біль, тривогу і ризик, зрозуміє і підтримає свою дитину. Українські матері – справжні Героїні, а тому заслуговують, щоб жити і ростити дітей під мирним небом.

У концертній програмі взяли участь дитячі колективи Радивилівського міського будинку культури, ансамблі викладачів Радивилівської школи мистецтв, духовий оркестр міського будинку школяра. Талановите виконання, помножене на любов до всього рідного, українського, резонувало справжністю, високою емоційною відвертістю.

Багато хто у залі не стримував сліз, настільки великий відчуваємо біль через жахливу війну, розв’язану рф проти українського народу.

У фінальному номері всі учасники концерту вийшли на сцену під пісню-молитву “Боже, Україну збережи” Тараса Петриненка.

Доки тривав концерт, глядачі активно наповнювали благодійну скриньку. Отримані кошти спрямують для потреб ЗСУ. Адже саме завдяки незламності, силі й мужності українських захисників увесь цей час російські окупанти отримують жорстку відсіч. Україна вистояла і продовжує боротьбу за Перемогу.

Хвилиною мовчання багатолюдний зал вшанував світлу пам’ять полеглих захисників – Героїв сучасності. Їх життя обірвалось у жорстоких боях з ворогом за можливість тисячам українських матерів бачити, як розквітає весна на Батьківщині, молитися за її мирне небо і щасливе майбутнє своїм дітям.

***

8 травня в Україні відзначають День матері, а ще – християнське свято жінок-мироносиць! І це так символічно. Адже мами завжди несуть мир і любов, добро і світло, тепло і турботу. Це особливий День матері… Обпалений війною, але з гарячим серцем, великою внутрішньою силою та вірою!

Ось тому педагоги будинку школяра міста Радивилова активно долучитись до проведення мистецьких майстер-класів для дітей, а зразковий дитячий духовий оркестр привітав усіх мам Радивилова зі святом.

***

Вічна шана всім, хто протистояли нацизму. Мільйони страчених життів, скалічених доль, закатованих душ: у Радивилівській громаді 8 травня вшанували пам’ять тих, хто загинули, обороняючи рідну землю, захищаючи світ від нацизму.

Керівництво територіальної громади, голова радивилівської ветеранської організації, представники правоохоронних органів, бійці місцевого підрозділу державної служби із надзвичайних ситуацій та військові Радивилівського підрозділу Дубенського районного територіального центру комплектування і соціальної підтримки провели спільну меморіальну акцію.

У День пам’яті та примирення поклали квіти та вінки до братських могил на міському меморіалі Слави та до пам’ятників воїнів-захисників, які полягли в роки Другої світової.

Традиційною хвилиною мовчання віддали шану тим, чиї життя обірвались у боротьбі з нацизмом, а також пам’яті усіх жертв Другої світової. На її фронтах, у концтаборах, каральних операціях, за різними оцінками, загинули близько 10 мільйонів наших співвітчизників. Такою була жахлива ціна перемоги.

Наша совість велить нам не залишати поза увагою братські могили і пам’ятники, місця масових розстрілів на території Радивилова, громади та району.

Подвиг українського народу, його внесок у перемогу в Другій світовій війні ніколи не зітреться з людської пам’яті. А віднині в цей день ми схилятимемо голови і в пам’ять про тисячі й тисячі українців, знищених нацистами росії. (З соцмережі).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.