Війна на сході України спонукає до переоцінки значення 70-річчя Перемоги над фашизмом

Радивилів, 70 років визволення від фашизму«Друга світова війна і Україна» – цій темі, правда, сфокусованій на Радивилівщині, було присвячене засідання круглого столу з нагоди історичної дати – 70-річчя Перемоги над фашизмом.

У засіданні круглого столу, що відбувся в кабінеті керівника органу місцевого самоврядування Радивилівського району і зініційованого, як підкреслив голова районної ради О.Пастух, головою районної ветеранської організації В. Бондарем, взяли участь власне ініціатор заходу, а також керівник апарату райдержадміністрації Л.Орищина, міський голова М.Карапетян, начальник райвідділу культури Т.Шуст, заступник начальника відділу освіти I.Киричук, голова громадської ради при РДА В.Ярмусь, заступник голови районної ветеранської організації В. Ящук, голова міської ветеранської організації Д. Воронко і Є.Гудима.

Відкриваючи круглий стіл, голова районної ради О.Пастух зауважив, що, попри складне сьогодення, історія залишиться історією із своїми подіями і датами. I 70 років тому Перемогу виборювали на фронтах і в тилу й немало українців, у тому числі і жителів нашого краю. Тож маємо віддати належну шану живим безпосередньо причетним до творения Перемоги і вшанувати світлу пам’ять полеглих учасників минулої війни. Для цього слід окреслити план заходів і скоординувати зусилля влади, трудових колективів, громадськості, засобів масової інформації.

Відбулося жваве обговорення різних аспектівв підготовки до 70-річчя Перемоги над фашизмом. Пропозиції висловлювали всі присутні. В.Бондар, наприклад, зауважив, що події на сході держави спонукають до переоцінки цінностей. Право на відзначення 70-річчя Перемоги не є монопольним для Москви. Цю дату широко відзначатимуть у столицях країн, чиї громадяни воювали з фашизмом. Відзначатимуть на найвищому рівні, у конкретному національно-визвольному контексті, не применшуючи ролі і героїзму жодного з народів-визволителів.

У цьому плані можна чимало зробити і в Радивилові та районі. Скажімо, зберегти для нащадків свідчення про ратну і трудову звитягу безпосередніх творців Перемоги, яких, на жаль, з кожним роком стає все менше, оточити їх турботою і увагою, активізувати розповіді про них у засобах масової інформації, доносити до жителів району історичну правду про ті події і на основі цього пожвавити національно-патріотичне виховання підростаючого покоління, свято берегти пам’ять про фронтовиків, доглядати (!) могили полеглих солдатів і пам’ятники з викарбуваними на них іменами звитяжців-визволителів.

Вагомий внесок у це мають зробити, як наголошували учасники круглого столу, заклади освіти і культури, влада на місцях і навітъ правоохоронні органи, які мають більше дбати про охорону і збереження матеріальних об’єктів історії нашого краю. До речі, Л.Орищина зауважила, що райдержадміністрацією ще у 2012 році було прийняте відповідне розпорядження щодо підготовки до відзначення 70-річчя Перемоги. Очевидно, що після круглого столу виконавча влада проаналізує і активізує хід його виконання.


Василь   СЕМЕРЕНКО. (Радивилівська газета “Прапор перемоги”).

 

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Макс сказав:

    Російські фашисти, задурманені імперською пропагандою свого біснуватого фюрера і його блюдолизів, безчинствують на території України не гірше, ніж це робили їхні попереднимик – фашисти німецькі. Але Велика Вітчизняна війна українського народу проти кремлівських бузувірів буде виграна, бо на нашому боці свята правда і віра
    Российские фашисты, одурманенные пропагандой своего бесноватого фюрера и его блюдолизов, бесчинствуют на территории Украины не хуже, чем это делали их предшественники – фашисты немецкие. Но Великая Отечественная война украинского народа против кремлевских изуверов будет выиграна, ибо на нашей стороне святая правда и вера

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.