Військовики з Бродів пройшли гарт у місіях ООН

Верховна Рада України 2013 року прийняла постанову «Про встановлення Дня українських миротворців». Визначено 15 липня Днем українських миротворців з подальшим відзначенням його на державному рівні, з метою вшануванням мужності і звитяги, зразкового виконання службових обов’язків, вірності присязі учасників миротворчих операцій та забезпечення збереження пам’яті славетних героїв-миротворців, які загинули під час виконання обов’язків у складі миротворчого контингенту та миротворчого персоналу.

На початку 90-х років 20-го століття розпал політичних протиріч і громадських процесів став каталізатором виникнення військових протистоянь та збройних конфліктів у деяких країнах Європи. Найбільш вибухова ситуація склалася у Союзній Федеративній Республіці Югославія.

У 1992 році з метою сприяння політичному врегулюванню югославського конфлікту і захисту цивільного населення на території колишньої Югославії були розміщенні сили ООН UNPROFOR (Сили Організації Об’єднаних Націй з охорони — COOHO). У зв’язку з цим Генеральний секретар ООН звернувся до керівництва України з проханням щодо введення військового контингенту до складу сил ООН в зонах конфлікту.

3 липня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову «Про участь батальйону Збройних Сил України в Миротворчих Силах Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії».

15 липня 1992 року два літаки з передовою групою 240-го батальйону на борту здійснили виліт з дніпропетровського аеродрому у напрямку Боснії. Передова група налічувала 42 військовослужбовця. Після приземлення у Сараєво українські миротворці одразу опинилися в епіцентрі бойових дій.

За 25 років, у різні часи, українські миротворці взяли участь у миротворчих операціях у багатьох регіонах і місіях світу. Починаючи з 1992 року, близько 40 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України взяли участь у міжнародних миротворчих операціях.

Серед цих військовослужбовців були й представники16-ї окремої бригади армійської авіації «Броди» (базується в Бродах Львівської області). Тільки за період 1995 – 2012 років підрозділи полку брали участь у 21 миротворчій місії ООН.

Червень 1995 р. – початок формування на базі бригади частин і підрозділів для участі в миротворчій місії ООН в Югославії. У грудні того ж року вертольоти з Бродів здійснили перші польоти в Косово.

Льотчики бродівської бригади під час чергових ротацій складали «кістяк» окремих вертолітних загонів, особовий склад яких виконував миротворчі місії в Африці. У Бродах готувався особовий склад першої ротації українського миротворчого контингенту Місії ООН зі стабілізації у Демократичній Республіці Конго. Затим була Ліберія. Станом на 2013 рік у Бродах проходили військову службу понад 300 учасників миротворчих операцій. Вони брали участь більш як у 20 миротворчих місіях ООН.

Цей досвід неабияк знадобився, коли, починаючи з 2014 року, бродівським вертолітникам випало брати участь у бойових діях на сході України проти російських загарбників та їхніх найманців.

(За статтями Вікіпедії).

Броди, вертоліт

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.