Він був великим життєлюбом і пересмішником

Учора в селищі Клевань неподалік Рівного відбувся похорон талановитого рівненського письменника-гумориста Ростислава Солоневського. У молодості він працював учителем Хотинської школи (нині Радивилівського району), затим не раз приїздив на Радивилівщину, зустрічався зі школярами, поклопотався про відкриття меморіальної дошки в сквері Радивилова одній із жертв комуністичного терору.

Ростислав Солоневський, Радивилів, Клевань, РівнеНародився Ростислав Тимофійович 25 квітня 1930 року в селі Вовковиї Демидівського району в сім’ї хліборобів. Навчання в школі було перерване війною, і Ростислав став учнем стельмаха. Після семирічки в 1947 р. вступив до Дубенського педучилища, з якого в 1950 р. за відмову поступити в комсомол був виключений. Достроково став учителем школи в селі Хотин, звідки весною 1951 р. був призваний в армію. У 1954 р. був поновлений учнем Дубенського педучилища, яке закінчив з відзнакою. Згодом навчався в Рівненському педінституті.

Був учителем математики і креслення. Педагогічній роботі віддав сорок років. Відмінник народної освіти України. Проживав у селищі Клевань Рівненського району.

Автор близько трьох десятків збірок гумору і сатири. Серед них такі: «Хто є хто» (1991), «Мусить кричати» (1991), «Весела всячина» (1992), «Бувальщина навиворіт» (1992), «Зуб на зуб» (1994); «Відгадаєш ти чи ні?» (1991), «Я за голкою біжу» (1993), «Експонати» (1995), «Шаради» (1997), «Кажуть люди, кажуть» (1998), «Всяк по-своєму міркує» (2000), «Солоненькі витребеньки» (2002), «Хитрий внук» (2003), «Бійтесь Бога, приймаки!» (2003)… Був прийнятий до Національної спілки письменників України. Лауреат літературних премій імені Валер’яна Поліщука і Григорія Чубая.

Опублікував чимало статей на тему відновлення історичної правди про діяльність УПА, присвячених пам’яті полеглих героїв. Багато працював над вивченням і висвітленням складних сторінок національно-визвольної боротьби українців у ХХ ст.

Помер Ростислав Солоневський 5 вересня вдома в Клевані.

Пам’ять про вас, Ростиславе Тимофійовичу, буде жити в серцях Ваших вдячних читачів і численних учнів, до яких належу і я, випускник Клеванської СШ№2.

На фото: Р.Солоневський виступає в сквері Радивилова на відкритті меморальної дошки, 2008 рік. (Фото автора).

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.