Виставка вишитих картин у музеї Радивилова

У Радивилівському районному історичному музеї відкрито виставку вишитих картин Наталії Кухарук із села Круки. Пройшла також презентація випущеної цього року збірки її віршів «У барвах мальв».

Радивилів, у музеїУкраїнській народній вишивці притаманні мініатюрність, чистота виконання, ювелірний характер. Дуже часто вишивки виглядають однаково як з лицевої, так і з виворотної сторони, відрізняючись цікавими акцентами дзеркальної симетрії. Коли подивитися на роботи Наталії Василівни, ми можемо побачити, що з обох боків вони однакові та акуратно виконані. Наскільки це клопітка робота, що потребує неабиякого терпіння! Ікони, натюрморти, пейзажі та рушники, вишиті Наталією Василівною, зачаровують своїми барвами, кожна з картин має душу, має свою історію створення.

А ще хочеться зазначити, що недавно православна церква вшановувала святу Параскеву П’ятницю, яку любителі вишивки вважають своєю покровителькою. У старі часи на Параскеву майстрині хвалилися одна перед одною вишитим за рік. Саме 10 листопада і святкують міжнародний день вишивальниці. Отож і ми присвячуємо нашу виставку цьому дню.

Як все-таки прекрасно, коли людина живе мистецтвом, яке дарує силу та натхнення для життя, дарує барви в сірих буднях. Хочеться щиро подякувати майстрині, поетесі, щирій, добрій людині Наталії Кухарук за те, що створила своїми руками, своїм серцем такі картини, за те, що пише цікаві поетичні твори.

Олена Беднарська.

Н.Нухарук, збірка, вірші, Радивилів

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.