Вітаємо з Днем працівників сільського господарства! (Знімки з архіву – радивилівські)

16 листопада відзначається День працівників сільського господарства. По суті, на Радивилівщині практично всі причетні до цього свята. Незважаючи на складну ситуацію в Україні, господарствами Радивилівського району було забезпечено формування необхідних продовольчих балансів та сиро­винних ресурсів і, що дуже важливо, збережено темпи зростання виробництва сільськогосподарської продукції. За підсумками дев’яти місяців 2014 року ви­робництво валової продукції сільськогосподарських підприємств Радивилівщини склало 241,3 млн. грн., що становить 121% до цього ж періоду 2013 року. Всього по району вироблено валової продукції на 428 млн. грн., або 112% до минулого року.

Любов українського селянина до землі з часів Трипілля передається од батька й до сина, а ще даровані нам Божою милістю найродючіші в світі чорноземи визначали та й визначатимуть надалі потужні аграрні перспективи України.

Сьогодні Радивилівщина – це реформовані на засадах приватної власності господарства, фермери, земле­власники, які зуміли за складних погодних умов вчасно зорати, засіяти та зібрати непоганий урожай. Під урожай 2015 року сільгосппідприємствами засіяно біля 8 тис. га озимих зернових та 2,3 тис. га озимого ріпаку.

В активі працівників села Радивилівського району – понад 85 тис. тонн зерна, 80 тис. тонн цукросировини, 7,5 тис. тонн молока, 3,9 тис. тонн м’яса, 113 млн. штук яєць.

За останні 3 роки намітилась тенденція до зростання обсягів залучення інвестицій. Найбільшого залучення інвестицій домоглися ТзОВ „Крупецький комбікормовий завод”, ТзоВ „Агролан-Крупець”, ПП “Агро-Експрес- Сервіс”, а це – будівництво тваринницьких приміщень, придбання нової сучасної високопродуктивної техніки.

На сьогодні всі сільгосппідприємства Радивилівського району завер­шують виплату орендної плати за земельні паї. Станом на 1 листопада проведено виплат на 24 млн. грн., що становить 83 відсотки до нарахованої.

Уже стало доброю традицією по завершенні осені підсумовувати здобутки трудівників села і  винагороджувати всі труди, тривоги і клопоти про день нинішній і рік прийдешній.

У щоденній праці нелегких буднів усім нам хочеться тепла та святкового настрою. Та, мабуть, ніхто інший не заслуговує такого незаперечного права на загальну вдяч­ність, такої глибокої шани за свою працю, як трудівники села – господарі землі, «золоті руки», праця яких завжди була джерелом добробуту працелюбного народу України, основою процвітання української нації.

Немає такої людини, яка б нині низько не вклонилась селянину за його клопітку працю, за те, що він своїми руками творить найбільше земне благо і багатство – хліб. Бо саме хліб приносить радість і щастя в кожну сім’ю, забезпечує міцне становлення і обороноздатність нашої держави.

І потрібно віддати належне нашим трудівникам, які усвідомлюють складні умови сільськогосподарського ви­робництва. Селяни споконвіку були і лишаються взірцем працьо­витості, мудрості і терпіння, оберегом кращих якостей нашого народу.

День працівників сільського господарства увінчує напружений, сповнений клопотами хліборобський рік. Саме він переконливо доводить спроможність і вміння трудівників села, організаторів сільськогосподарського виробництва гідно виходити зі складних, часто не передбачуваних ситуацій.

Це свято усіх, хто розумом і руками, серцем і душею, у селі і місті, щодня долучається до важливих аграрних справ. Це – свято дбайливих господарів, незалежно від форм власності та господарювання.

Любов Черевко

Любов Черевко.

Дозвольте сердечно привітати з хліборобським святом тих, хто необроблене поле перетворює на плодородну ниву, всіх, хто оре, сіє, вирощує, збирає, переробляє, розводить і зберігає, тих, хто своєю чесною, сумлінною і майстерною працею робить вагомішим український коровай, прим­ножує достаток на нашому столі.

Нехай щедрою буде радивилівська хлібна нива, множаться добрі справи. Миру і наснаги, спокою в нашому українському домі, благополуччя і достатку, родинного тепла і такого необхідного нині морально-психологічного затишку всім вам, всім нам! Від душі зичу невпинного руху вперед, здійснення усіх планів та задумів, економічної стабільності та зростання. Добрих вам засівів, рясних сходів та щедрих врожаїв! Дай Боже вам здоров’я, щастя і благополуччя на многії і благії літа, на добрі діла. Нехай і надалі у вашій душі панують добро і любов, у помислах – віра і надія, у справах – виваженість і мудрість.

Любов ЧЕРЕВКО, начальник управління агропромислового розвитку Радивилівської райдержадміністрації Рівненської області. (Радивилівська газета “Прапор перемоги”, 14.11.2014).


Уміщуємо добірку архівних фотознімків, присвячених працівникам сільського господарства Радивилівщини (фотознімки журналіста Володимира Ящука).

Крупець Радивилівський район агрокорпорація ВарфалюкМихайло КотююкСергій Костючко Агро Експрес СервісРадивилівський район nasinna pidzamcheРідків, Митниця Радивилівського району radkiv_s2 radkiv_s3Агро Експрес СервісРадивилівський район sirukРадивилів, Радивилівський районМихайло Котюк пасічник

 

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.