Вітаємо з ювілеєм Володимира Варфалюка

1 грудня відомому на Рівненщині господарнику і громадському діячеві, керівнику агрокорпорації «Крупець», заслуженому працівникові сільського господарства України Варфалюку Володимиру Олександровичу виповнюється 60 років.

Як спеціаліст сільськогосподарствого виробництва він почав своє утвердження в 1978 році після закінчення сільськогосподарського технікуму, прийшовши на посаду інженера-технолога в райсільгосптехніці. Але справжнє трудове самовираження має іншу віху відліку: 1983 рік, коли після служби в армії і закінчення Львівського сільськогосподарського інституту отримав призначення на посаду головного інженера в колгоспі села Дружба.

Сільськогосподарське виробництво диктує особливий ритм, а за часів існування колгоспної системи польові кампанії проводилися мало не за єдиним планом. І тут важливо було забезпечити своєчасну постановку техніки (понад 30 одиниць) на зимове зберігання, її ремонт і фарбування, створити ремонтний фонд запчастин на час посівної чи жнив. А ще ж Володимир Олександрович відповідав за автотранспорт, устаткування тваринницької ферми. Не забарилися перші прояви визнання: на базі дружбівського господарства стали проводити районні семінари з підготовки техніки до сільськогосподарських кампаній.

Володимир Варфалюк, книгаУ 1986 році В.О.Варфалюку запропонували очолити колгосп у селі Жовтневому. І тут ініціативність та наполегливість керівника досить швидко дали відчутні результати господарювання. Бо з самого початку Володимир Олександрович прагнув освоїти все краще, що вже нагромадили інші, отож багато вчився у старших колег, їздив переймати досвід у кращі господарства регіону. Вступив до вищої школи агропромислового комплексу в Києві, закінчив її.

Розвиваючи виробництво, значні кошти з участю колег вкладав у соціальну сферу. Було споруджено в Жовтневому двоповерховий торговий центр, приміщення сільради, фельдшерсько-акушерського пункту, заасфальтували біля 80 відсотків внутрігосподарських доріг, зробили дорогу від Жовтневого до хутора Грядки, а до хутора Рябуші, який не мав світла, проклали разом з енергетиками електролінію.

Коли в суспільстві заговорили про те, що на зміну колгоспам повинні прийти більш ефективні форми господарювання на землі і за взірець багатьма політологами та економістами бралися фермерські господарства в країнах Європи, В.О.Варфалюк з групою спеціалістів із України в 1990 році півроку вивчав фермерський досвід у ФРН.

І вже в роки незалежності України, коли Володимиру Олександровичу запропонували очолити господарство в селі Крупці, він зумів ефективно реформувати його, поставити на нові рейки господарювання.

Нині агрокорпорація «Крупець» – одна з напотужніших в Україні. Вона виробляє 55 відсотків сільськогосподарської продукції в Радивилівському районі і 10 відсотків – у Рівненській області. Причому з року в рік нарощує свої потужності. На підмогу Володимиру Олександровичу прийшли керівниками корпорації його сини Вадим і Сергій, які закінчили сільськогосподарські вузи. Завжди поруч у вирішенні господарських проблем дружина Володимира Олександровича – Тетяна Тихонівна.

Значні кошти агрокорпорації витрачаються на соціальні потреби сельчан, на благодійництво.

Наполеглива творча праця принесла плоди визнання: В.О.Варфалюка обирали депутатом Рівненської обласної ради трьох скликань (1998 – 2010 роки), він очолював аграрну комісію обласної ради.

Про заслуги Володимира Олександровича  перед Україною і своїм народом свідчать високі державні відзнаки: йому присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства України» (у 1993 році); нагороджений орденами «За заслуги» III ст. (2007), «За заслуги» ІІ ст. (2011) та «Знак Пошани» (2003). За вагомі досягнення в розбудові сільського господарства відзначений у 2003 році диплом Міжнародного відкритого Рейтингу популярності та якості «Золота фортуна», свідоцтвом і золотим знаком Українського союзу підприємців і промисловців. У 2004 р. став лауреатом IV Всеукраїнського конкурсу на звання «Кращий роботодавець року». Нагороджений також медаллю «Лідер національного бізнесу» (2007), став переможцем проекту «Гордість Рівненщи­ни — 2010» у номінації «Бізнес».

За заслуги у відродженні духовності України та утвердженні Помісної Української Православної Церкви Володимир Олександрович нагороджений відзнаками УПЦ КП  – орденами Христа Спасителя, Святого велокомученика Юрія Переможця, Рівноапостольного князя Володимира І, ІІ і ІІІ ступенів, за заслуги перед УПЦ – орденом «Різдво Христове – 2000».

З нагоди 60-річного ювілею в одному з видавництв у ці дні завершується тиражування багатоілюстрованої книги «Володимир Варфалюк: З людьми і для людей» (автор – Володимир Ящук).

Свій ювілей Володимир Олександрович зустрічає сповнений нових задумів і планів. Тож нехай не вичерпується запас енергії і трудового завзяття, життєствердного оптимізму, нехай збуваються всі мрії!

***

Видання Радивилів.info приєднується до привітань, які вже опубліковані в місцевих засобах масової інформації. Нових Вам вагомих успіхів, Володимире Олександровичу!

На фото: портрет В.О.Варфалюка – поряд із сторінками обкладинки щойно випущеної книги про нього.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.