Водохрещем завершуються Новорічно-Різдвяні свята

Радивилів, Вознесенська церкваОсь і завершується святково-піднесений січень з його Новорічно-Різдвяними святами. Але так не хочеться прощатися з величальною життєстверджуючою колядою, яка прославляє радість Народження Спасителя. 18 січня – Надвечір’я Господнє, яке в народі називають «Голодна кутя», цей день передує ще одному великому християнському святу – Богоявленню Господньому. Інші назви – Йордан, Водохреще. Це свято символізує згадку про ріку Йордан, у якій Ісус Христос був охрещений Іоаном Предтечею, і за своєю величчю стоїть це свято в одному ряду з Великоднем та Зісланням Святого Духа.

У Свято-Вознесенському храмі м.Радивилова пройшов захоплюючий та яскравий фестиваль колядок «Радіймо люди». Відкрив фестиваль різдвяних колядок церковно-парафіяльний колектив Свято-Різдва-Богородичного храму м.Радивилова, також у святкуванні взяли участь парафіяльні хори із Свято-Вознесенського храму (Радивилів), Свято-Покровського – с.Бугаївка, Свято-Преображенського – с.Батьків та Свято-Введенського – с.Башарівка. Завершилося свято подячним словом настоятеля Свято-Вознесенської церкви протоієрея о.Юрія Бурлікова і загальним співом усіх присутніх коляди «Нова радість стала».

Всі церковно-парафіяльні колективи, як повідомляє сайт Радивилівського благочиння Рівненської єперхії УПЦ КП, старалися, було вивчено багато колядок, щедрівок. Кожна парафія, яка колядувала того дня, мала свою «родзинку» і порадували всіх присутніх своїм артистизмом і рідкісними колядками та щедрівками. Адже мета Різдвяних фестивалів –прославлення Народженого Спасителя, передача різноманіття колядок та щедрівок з покоління в покоління.

Огляд колективів колядників та щедрувальників провели й клубні установи Радивилівського району. Заключний концерт кращих колективів відбудеться 20 січня, в вівторок, у Радивилівському районному будинку культури. Початок о 13 годині. Не пропустіть цього цікавого дійства!

Радивилів, у Вознесенській церкві

м.Радивилів. У Свято-Вознесенській церкві.

 

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.