Волинський серпанок можуть включити до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Відео

Включити Волинський серпанок до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО ініціює Рівненська обласна державна адміністрація та громадська організація «Центр дослідження відродження Волині». Цю ініціативу уже підтримав віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич.  

Техніку ткацтва витончених тканин у стилі «Волинський серпанок» відродили в Радивилові – завдяки кандидатові історичних наук, уродженцеві села Срібного Радивилівського району Володимиру Дзьобаку.

У п’ятницю, 11 липня, в Радивилові відбулася презентація цієї технології для журналістів Рівненщини. Дивовижної краси серпанкові костюми у давні часи на Україні були доступні лише заможним дівчатам. Та й тепер такий костюм, за оцінками фахівців, коштує 12 – 14 тисяч гривень. Майстриням Радивилова, які спиралися на наукові дослідження етнографів і консультації ткаль старшого віку, знадобилися чотири роки, аби відродити і належним чином організувати сучасну технологію ткання серпанкового полотна. Уперше в Україні  за останніх сто років вдалося здійснити реконструкцію серпанкового вбрання – аналога столітньої давнини. Значну роль у відродженні традицій відіграв проведений минулого року в Радивилові і в Національному заповіднику «Поле Берестецької битви» всеукраїнський етнографічний фестиваль «Волинський серпанок» за участю науковців і зацікавлених осіб з різних областей.

Як розповів керівник проекту Володимир Дзьобак, ткачі завершують роботу над створенням власної колекції серпанкових костюмів з урахуванням  їх регіональних особливостей.

«Це складна, довготривала і скрупульозна робота, вона вимагає ретельності, терплячості та, звичайно, фахових знань. Однак перші результати вже не можуть не радувати. Сьогодні йде розробка «брендів» для кожного регіону, який міг би привабити туристів, забезпечити конкурентоспроможність проекту. Впевнений, що в найближчому часі Україна матиме і такий «бренд», як Волинський серпанок. Його в туристичному плані можна буде прив’язувати до визначних місць нашого краю, зокрема, й до заповідника “Поле Берестецької битви», – поділився думками з журналістами Володимир Дзьобак. Він також повідомив, що почалася робота зі створення колекції копій старовинних волинських прикрас – дукачів.

У музеї Волинського серпанку, який діє на базі Радивилівської меблевої фабрики, того дня побували і поділилися своїми міркуваннями з приводу проекту заступник голови Рівненської облдержадміністрації Олександр Савчук, голова районної ради Олександр Пастух, голова РДА Володимир Кондик. Захід буде висвітлено в районних і обласних газетах, на радіо і телебаченні.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.