Вручення премії імені Валер’яна Поліщука

У Рівненському музеї імені Уласа Самчука відбулося вручення обласної літературної премії 2019 року імені Валер’яна Поліщука. Лауреатками стали радивилівська поетеса, редактор літературно-краєзнавчого журналу «Погорина» (Рівне) Галина Гнатюк і володимирецька поетеса Лариса Сай.

Лауреаток вітали голова обласної письменницької організації Ірина Баковецька, письменники Любов Пшенична, Микола Береза, Іван Кидрук, Олексій Заворотній, Микола Кащук та інші.

Валер’яна Поліщука (1897 – 1937), українського письменника, громадського діяча, уродженця Рівненщини, шанують у його рідному краї. Ім’ям Валер’яна Поліщука названо вулиці в Рівному, Млинові, Дубні. Меморіальні дошки встановлено в Малеві, Млинові, Мирогощі. Створено літературні кімнати Валер’яна Поліщука в Малевській та Мирогощанській школах, у Млинівському краєзнавчому музеї. У 1982 році була заснована обласна літературна премія імені Валер’яна Поліщука. Твори його неодноразово перевидавалися в Києві, Львові, Рівному. У дитячі роки Валеріан неодноразово гостював у Козині (нині Радивилівського району), адже з цього села походила його мати, Софія Ковалевська.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.