Вшанували козаків на Козацькому редуті

Вчора, 5 липня, на Козацькому редуті, між селами Плоска та Семидуби Дубенського району, вшанували пам’ять загиблих козаків – учасників Національно-визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького, а також нинішніх героїв України, які полягли, захищаючи нашу державу від російсько-терористичних бойовиків. Сюди, на Дубенщину, з’їхалися сотні людей, у тому числі з Радивилівщини. Відслужено Божественну літургію.

У 1651 році в час Берестецької битви біля сіл Пляшева і Острів на цьому місці відбувся запеклий бій козаків і місцевих селян з польсько-шляхетськими загонами.

Уже 30 років у першу неділю липня на Козацькому редуті збираються шанувальники історичного минулого, доби Хмельниччини. Цього разу сама погода сприяла росту числа учасників дійства.

Козацький редут, Дубенський районБуло організовано й традиційне приготування козацького кулішу, який могли скуштувати всі прибульці.

Працював невеликий ярмарок, на якому можна було купити національну символіку, українське вбрання, патріотичні книжки, а також, звичайно, й дещо з частування (морозиво, напої тощо).

Побували всі і в музеї, який є на території Козацького редуту.

Фото: сайт ВСЕ.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.