Встань, козацька славо! Засвіти знамена! – Всеукраїнський фестиваль

У Радивилові і районі пройшов 5 Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!». Розпочався він 24 червня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви», а завершився 26 червня гала-концертом  на майдані Незалежності в Радивилові. Переможцям конкурсу вручені дипломи і призи. Одне з найвищих визнань здобуло тріо зі станиці Єлизаветинської Краснодарського краю (Росія).

Фоторепортаж дивись тут (натискай)

Урочисте відкриття VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!» відбулося у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви» за участю заступника голови райдержадміністрації Івана Кота, заступника начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Галини Мельничук, кращих аматорських колективів України і Росії.

Присутні поклали квіти до пам’ятного знака загиблим ко­закам. А о 19 год. на майдані Незалежності в Радивилові розпочався концерт кращих художніх колективів районного будинку культури та учасників фестивалю-конкурсу. З вітальним словом до присутніх звернулися голова Радивилівської рай­держадміністрації Віталій Стан­кевич, староста Красноставського повіту Республіки Польща Януш Шпак.

У Радивилів з’їхались колективи з різних ку­точків України – Волині, Хмельниччини, Жи­то­мир­щини, Мико­лаїв­щини, з Києва та з далекого ро­сій­ського міста Крас­нодар, щоб, як було ска­зано ведучою концерту, оспівувати славетні под­виги козацтва, при­щеп­лювати підростаючому поколінню любов до рідного краю, його істо­ричного минулого на зразках музичної спад­щини. Недаремно міс­цем проведення фес­тивалю було обрано славний край на Рів­ненщині, відомий Берес­тецькою битвою 1651 року, 360-ліття якої саме відзначалося в ці дні. Козацькі Могили кличуть нас і тепер, адже відчу­ваємо внутрішню потре­бу засвідчити духовну спорідненість із воле­любними предками, що закладали підвалини української державності.

Першого дня відбулося своєрідне зна­йомство з учасниками, вони виступили й на центральному майдані Радивилова, на концерті побували й депутати районної ради, гості міста з Красноставського повіту Польщі. Наступного дня в районному бу­динку культури пройшли конкурсні виступи колективів. А ще були вечірні святкові заходи по селах, де артисти знайомили з пісенним мистецтвом своїх регіонів.

Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької пісні проводився за підтримки Рівненської обласної державної адмі­ністрації, Радивилівської районної державної адміністрації, районної ради, облуправління культури і туризму, обласного центру народної творчості, районного відділу культури і туризму.

Конкурсні виступи оцінювало журі в складі професорів: Львівської музичної академії, заслуженого артиста України Б.Дерев’янка, Рівненського державного гуманітарного університету, заслуженого діяча мистецтв України М.Дацика, а також головного спеціаліста обл­управління культури і туризму Г.Ковальчук.

На фестивалі-конкурсі успішно вис­тупали народні аматорські ансамблі народної музики «Веретено» Красилівського районного будинку культури (РБК) Хмельницької області (керівник Олександр Микульський), народної пісні «Серпанок» Корецького РБК (Сергій Страшевський), української пісні та музики «Степівські музики» Степівського СБК Миколаївської області (Олександр Ракомін), чоловічий квартет „Литаври” Демидівського РБК (Борис Рослюк), квартет «Жива пісня» Липинського БК Волинської області, вокальне тріо «Мірина» Здолбунівського РБК (Ірина Мельник), ансамбль «Веселі музики» Андрушівського РБК Житомирської області (Вадим Гонзецький), зразковий ама­торський фольклорний ансамбль «Журавка» Костопільського РБК (Зінаїда Андрійчук), чоловічий вокальний ансамбль Млинівського районного центру культури і дозвілля (Анатолій Романович). Та чи не найбільше оплесків збирали гості зі станиці Єли­заветинської, що біля російського міста Краснодара, – ансамбль пісні «Млада» (керівник Вікторія Гладких, хормейстер Олексій Горобець, заслужений працівник культури Кубані) і хоровий колектив (Людмила Реук), а також хоровий колектив Володимира Новикова з Києва.

У неділю в Радивилові відбувся гала-концерт, після якого учасникам фестивалю-конкурсу вручено дипломи, сувеніри, диски з фотографіями про їх перебування на Радивилівщині. Наго­родження провели професор М.Дацик і керівник секретаріату райдерж­ад­міністрації В.Кушинський.


(Газета «Прапор перемоги»).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.