Встань, козацька славо! Засвіти знамена! – Всеукраїнський фестиваль
У Радивилові і районі пройшов 5 Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!». Розпочався він 24 червня у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви», а завершився 26 червня гала-концертом на майдані Незалежності в Радивилові. Переможцям конкурсу вручені дипломи і призи. Одне з найвищих визнань здобуло тріо зі станиці Єлизаветинської Краснодарського краю (Росія).
Фоторепортаж дивись тут (натискай)
Урочисте відкриття VІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу козацької пісні «Встань, козацька славо! Засвіти знамена!» відбулося у Національному історико-меморіальному заповіднику «Поле Берестецької битви» за участю заступника голови райдержадміністрації Івана Кота, заступника начальника управління культури і туризму Рівненської облдержадміністрації Галини Мельничук, кращих аматорських колективів України і Росії.
Присутні поклали квіти до пам’ятного знака загиблим козакам. А о 19 год. на майдані Незалежності в Радивилові розпочався концерт кращих художніх колективів районного будинку культури та учасників фестивалю-конкурсу. З вітальним словом до присутніх звернулися голова Радивилівської райдержадміністрації Віталій Станкевич, староста Красноставського повіту Республіки Польща Януш Шпак.
У Радивилів з’їхались колективи з різних куточків України – Волині, Хмельниччини, Житомирщини, Миколаївщини, з Києва та з далекого російського міста Краснодар, щоб, як було сказано ведучою концерту, оспівувати славетні подвиги козацтва, прищеплювати підростаючому поколінню любов до рідного краю, його історичного минулого на зразках музичної спадщини. Недаремно місцем проведення фестивалю було обрано славний край на Рівненщині, відомий Берестецькою битвою 1651 року, 360-ліття якої саме відзначалося в ці дні. Козацькі Могили кличуть нас і тепер, адже відчуваємо внутрішню потребу засвідчити духовну спорідненість із волелюбними предками, що закладали підвалини української державності.
Першого дня відбулося своєрідне знайомство з учасниками, вони виступили й на центральному майдані Радивилова, на концерті побували й депутати районної ради, гості міста з Красноставського повіту Польщі. Наступного дня в районному будинку культури пройшли конкурсні виступи колективів. А ще були вечірні святкові заходи по селах, де артисти знайомили з пісенним мистецтвом своїх регіонів.
Всеукраїнський фестиваль-конкурс козацької пісні проводився за підтримки Рівненської обласної державної адміністрації, Радивилівської районної державної адміністрації, районної ради, облуправління культури і туризму, обласного центру народної творчості, районного відділу культури і туризму.
Конкурсні виступи оцінювало журі в складі професорів: Львівської музичної академії, заслуженого артиста України Б.Дерев’янка, Рівненського державного гуманітарного університету, заслуженого діяча мистецтв України М.Дацика, а також головного спеціаліста облуправління культури і туризму Г.Ковальчук.
На фестивалі-конкурсі успішно виступали народні аматорські ансамблі народної музики «Веретено» Красилівського районного будинку культури (РБК) Хмельницької області (керівник Олександр Микульський), народної пісні «Серпанок» Корецького РБК (Сергій Страшевський), української пісні та музики «Степівські музики» Степівського СБК Миколаївської області (Олександр Ракомін), чоловічий квартет „Литаври” Демидівського РБК (Борис Рослюк), квартет «Жива пісня» Липинського БК Волинської області, вокальне тріо «Мірина» Здолбунівського РБК (Ірина Мельник), ансамбль «Веселі музики» Андрушівського РБК Житомирської області (Вадим Гонзецький), зразковий аматорський фольклорний ансамбль «Журавка» Костопільського РБК (Зінаїда Андрійчук), чоловічий вокальний ансамбль Млинівського районного центру культури і дозвілля (Анатолій Романович). Та чи не найбільше оплесків збирали гості зі станиці Єлизаветинської, що біля російського міста Краснодара, – ансамбль пісні «Млада» (керівник Вікторія Гладких, хормейстер Олексій Горобець, заслужений працівник культури Кубані) і хоровий колектив (Людмила Реук), а також хоровий колектив Володимира Новикова з Києва.
У неділю в Радивилові відбувся гала-концерт, після якого учасникам фестивалю-конкурсу вручено дипломи, сувеніри, диски з фотографіями про їх перебування на Радивилівщині. Нагородження провели професор М.Дацик і керівник секретаріату райдержадміністрації В.Кушинський.
(Газета «Прапор перемоги»).