Випікали «жайворонків» та співали перших веснянок

У Радивилівському історичному музеї організували цікавий та пізнавальний народознавчий захід для наймолодших. Міським дітям розповіли про давні традиції і продемонстрували відзначення одного з найбільших християнських свят – Стрітення.

Знайомлячи із звичаями та віруваннями українців щодо цього дня, працівники музею провели з дітьми кулінарний майстер-клас: готували обрядову випічку на Стрітення, символ весни – «жайворонки».

Смачну здобу власноруч виготовляли місцеві учні та навіть дошкільнята. Наймолодшій учасниці майстер-класу виповнилося всього 5 років!

Цікавий автентичний штрих – усі юні рукодільники працювали у фартухах, родом з минулого століття, які дбайливо зберігаються у фондах музею. Дітям було цікаво дізнатися про історію цього елементу одягу, який колись був у повсякденному вжитку, зокрема – і про символіку вишитих орнаментів.

Директорка музею Олеся Шикало та наукова працівниця Аліна Дузінська познайомили з традиційним устроєм давнього побуту українців, розповіли про важливі елементи колишнього хатнього інтер’єру. Дітям було організовано перегляд мультфільму про свято Стрітення, проведено спільну фотосесію.

З великим задоволенням юні радивилівці навчалися «загукувати» (закликати) весну у піснях: адже, за давнім народним повір’ям, саме в день 15 лютого Весна із Зимою зустрічаються і між собою змагаються, чия гору візьме! (Зі сторінки музею в соцмережі, м. Радивилів).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.