Виявили червонокнижні орхідеї, які вважали втраченими

У Національному природному парку “Північне Поділля”, що на Бродівщині, виявили місце зростання рідкісної булатки довголистої, яку тривалий час вважали зниклою через посуху.

Як розповів телерадокомпанії Броди старший науковий співробітник відділу науки Національного природного парку “Північне Поділля” Володимир Баточенко (проживає в Радивилові), булатку довголисту ботаніки виявили на терені Бродівського району ще 2012 року. Це був один кущ із двома квітуючими пагонами. Проте потім у тій місцевості проклали стежку, пошуки інших рослин успіхів не мали, тож унікальну рослину, як вважали науковці, було втрачено.

Утім, зовсім нещодавно цю рослину випадково побачили на узліссі букового лісу. Відтак узялися ретельно досліджувати місцевість і виявили близько пів сотні квітуючих рослин. При цьому хоча булатка довголиста зазвичай росте висотою до 20 – 60 см, серед знайдених на Бродівщині виявили рослину заввишки 80 сантиметрів.

Природоохоронцям вдалося відшукати в регіоні ще одне місце зростання булатки довголистої – близько десятка рослин, проте у більш пригніченому стані.

Як розповів Володимир Миколайович, на Бродівщині також росте найрідкісніша орхідея в Європі – скрученик приємний. У Європі вона зростає лише в одному місці – і саме на Бродівщині. Скрученик приємний (Spiranthes amoena) занесений у Червону книгу України, як і всі інші орхідеї.

Для флори України притаманне зростання від 66 до 70 видів родини орхідних, з них 26 – на території Бродівщини. Більшість із них включено до Червоної книги України.

Довідково. Булатка довголиста (Cephalanthera longifolia) – багаторічна рослина родини зозулинцевих, лікарська і декоративна культура. Має голе пряме стебло, чергові листки, негусте суцвіття, яке складається з 3 – 10 (рідко до 20) квіток. Квітне у травні – червні. Плодоносить у липні – серпні. Розмножується насінням і вегетативно. Булатка довголиста є палеарктичним видом, розповсюдженим на теренах Європи й Азії. В Україні трапляється в Карпатах, Закарпатті, на Поліссі, у гірському Криму, в лісостепу, рідко – у степових районах, «любить» букові ліси. Буковий ліс є і за 3 км від Радивилова, біля території колишньої ракетної військової частини. У природі булаткою довголистою живляться олені.

(За публікацією espreso.tv).

орхідея

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.