Взялися рятувати 300-літню церкву

На сході села Клекотова Бродівського району (це село розташоване за два кілометри від села Опарипси Радивилівського району) створили ініціативну групу з порятунку найстарішої в районі дерев’яної церкви Івана Богослова, пам’ятки архітектури місцевого значення (кінця ХYІІ ст.). Вона стоїть поряд із новою, мурованою.

Стародавній храм зараз перебуває в аварійному стані, тому громада вирішувала, як рятувати святиню від знищення. Як варіант, звучала пропозиція розібрати церкву й віддати підприємцеві, який готовий за це заплатити. Однак така пропозиція викликала спротив учасників зібрання.

Клекотів, 300-річна церкваДиректор Бродівського історико-краєзнавчого музею, автор книги про Клекотів Василь Стрільчук зазначив, що це означатиме втрату цінної пам’ятки. Водночас депутат Львівської обласної ради Олег Панькевич наголосив, що громада повинна сама подбати про порятунок храму, залучаючи до цього органи влади різних рівнів. «Необхідно розробити проект проведення реставраційних робіт та поступово працювати над порятунком святині. Звичайно, сільська громада не впорається з цим сама, необхідно залучати фахівців, а також шукати кошти. Я звертатимуся з цього приводу до керівництва обласної ради та адміністрації, ініціюватиму виділення грошей з обласного бюджету», – зазначив Олег Панькевич.

За його словами, руйнування дерев’яного храму – це проблема не тільки громади Клекотова. Щороку зникають десятки таких пам’яток, часто вони згоряють при пожежах, тому необхідно привертати увагу всього суспільства до цієї проблеми.

Обрано ініціативну групу із сімох осіб, які займатимуться організаційними питаннями з порятунку храму, пише сайт “Вголос”.

Фото Володимира Ящука (Радивилів.info).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.