Ходоки під прапором Тараса Шевченка

Волинський шевченкознавець Руслан Теліпський ініціював проведення оригінальної акції «Тарасів дороговказ», у рамках якої відбувається піша хода з Луцька до Канева. Акція, що розпочалася 24 серпня від пам’ятника Тарасу Шевченку біля Волинського національного університету, присвячена 17-й річниці Незалежності України і триватиме протягом місяця.

Як поінформував Руслан Теліпський (на знімку – у центрі), який позаминулого четверга у Радивилові мав зустріч із представниками місцевої інтелігенції, метою акції є живе спілкування її учасників, відвідання міст, де стоять чи колись стояли пам’ятники Великому Кобзарю, а також тих, де він перебував, проживав.

Спочатку планувалося, що у пішій ході візьме участь з десяток осіб. Так воно й було на початку маршруту. Однак з кожним його кілометром група танула – через службові справи і сімейні клопоти.

Загалом «Тарасів дороговказ» – це спроба при­вернути увагу громадськості та молоді до відродження на­ціональної самобутності, пробудження справжніх духовних цінностей нашого народу та розвінчання застарілого радянського стереотипного уявлення стосовно значення шевченківської творчості та його діяльності для нашого народу. Долаючи крок за кроком маршрут більш як у 1000 кілометрів від Луцька до Канева, Руслан Теліпський намагається, як він сам наголосив, осмислити складний довготривалий шлях Шевченка до нас та наш шлях до Шевченка.

Загалом ідея акції підтримана ради­ви­лів­цями, серед яких були й заступник голови районної ради М.Петрушок, голови місцевих осередків: “Прос­віти” – М.Будько, Това­риства репресованих і реа­білітованих – Т.Куделко. Вихованці районного бу­динку школяра Ірина Те­нета і Мар’яна Ковальчук прочитали поезії. Патрі­отичний вірш Тетяни За­харівни Куделко теж впи­сувався в контекст цієї акції.

Того ж дня, тільки вже у післяобідню пору, акція «Тарасів дороговказ» про­довжилася біля Шевченкого джерела у селі Пусто­іванному Радивилівського району.


Василь СЕМЕРЕНКО.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.