Як правильно фотографувати себе для соцмережі

У соцмережі (частіше це Фейсбук) багато хто з радивилівців веде свої сторінки. Серед досить частих публікацій – власні фото, фото друзів і родини, зроблені смертфонами. На жаль, попри приятельські «лайки»-схвалення,  світлини, як правило, насправді мало кого здатні вразити.

Таке самофотографування нині називають запозиченим словом «селфі». Зрозуміло, інтерес до своєї персони – це святе. А як щодо того, щоб викликати інтерес своїми смартфонними фото і в інших людей? Ось кілька правил і порад, як це зробити. Враховані думки радивилівських професійних фотографів Володимира Серафимова, Віталія Левценюка, Володимира Ящука, Володимира Шатковського, Юрія Іваськевича та інших, а також використані міркування з Інтернету.

Плюс самофотографування в тому, що можна «здимкувати» себе до нескінченності, поки не побачите на екранчику те, що потрібно. А потім, звісно, можна поекспериментувати з фільтрами, яскравістю і контрастністю, відбілити собі зуби, прибрати «червоні очі», зробити оксамитову шкіру і розмити до невпізнаваності зайві деталі на задньому плані. Якщо відповідних опцій не має смартфон, можна скористатися можливостями програми Фотошоп на комп’ютері.

Освітлення

Найкраще фотографуватися в натуральному світлі, оскільки в напівтемній кімнаті і при занадто яскравому світлі від лампи половина барв втрачається.

Постарайтеся, щоб джерело світла розташовувалося перед вами, вище лінії очей. Якщо сонце занадто яскраве, повісьте тонку фіранку, щоб розсіяти промені. У такому світлі лінії особи виходять м’якшими і плавними.

Якщо натурального світла недостатньо, можна використовувати штучне, щоб заповнити тіні. Уникайте вдаватися до спалаху (тим більше в дзеркалі): він спотворює зовнішність і наділяє «червоними очима».

Для зйомок у сутінках придумали спеціальну пластинку-підсвічування Nova, яка висвітлює м’яким розсіяним світлом, наближеним до натурального. Вона тонка, легка і цілком поміщається в кишеню або гаманець.

Не варто фотографувати обличчя анфас, залиште це фотографам, які виготовляють знімки на документи. Експериментуйте з положеннями; кажуть, найкраще повернути обличчя на 30-45 ° у сторону – так знімок виглядає більш об’ємним, а лінія підборіддя не зливається з шиєю.

А ось у який бік повернути обличчя, залежить від ваших особливостей. Права і ліва половини в нас дещо відрізняються: одна може бути більш симетрична, око трохи більше, крім того, на ній можуть бути родимки або якісь нерівності шкіри.

Виберіть сторону, з якої ви краще виходите: спочатку сфотографуйте себе з правої, а потім з лівої руки і порівняйте результат. Яка сторона більше фотогенічна, та й повинна бути ближче до камери.

Можна робити селфі, піднявши камеру над собою – буде видно не тільки ваше обличчя, але й навколишнє оточення і, якщо ви дівчина, ще й ваше декольте. Крім того, коли камера розташована зверху, очі візуально збільшуються, а підборіддя стає вужчим.

Вираз обличчя

Посмішка – найприємніший вираз обличчя. Вона передає позитивний настрій і робить обличчя набагато симпатичнішим. Звичайно, найкраща посмішка – природна, що важко забезпечити, якщо вам невесело.

Посміхатися природно дуже просто, достатньо згадати про якийсь кумедний момент, над яким ви довго сміялися, про дорогих вам людей або про домашніх вихованців. Просто згадайте такий момент – і посмішка сама розповзеться на обличчі.

Ну, а якщо вам потрібні інші вирази обличчя – урочистість, смуток, переляк, – допоможе та ж фантазія. Розбудіть у собі актора, внутрішні переживання достеменно позначаться на обличчі.

Між іншим, супермоделі не гребують складанням губ «бантиком», закопилюванням губ, хоч такі прийоми вже достатньо приїлися.

Процес

Незважаючи на зручність, не використовуйте фронтальну камеру на смартфоні, оскільки якість фото буде низькою. Вам доведеться розвернути смартфон, ви можете поставити таймер на дві-три секунди (якщо є така опція) і встигнути підготуватися, вибрати природну позу і посміхнутися, перш ніж камера зробить «блим».

Не використовуйте дзеркало, фотографуйте себе з руки – в дзеркалі буде видно смартфон, а це не вважається гарним тоном.

Ще крутіше, ніж таймер: встановлюєте смартфон десь за 5 метрів від себе, готуєтеся і настроюєтеся, скільки вам завгодно, а коли будете готові, просто розкриваєте, а потім стискаєте долоню. Є камери, що реагують на цей жест.

Селфі повинно цікавити, тому те, що буде на задньому плані, теж має значення.

Місця, знаменитості тощо

У будь-якій місцевості знайдуться види, на тлі яких буде здорово зробити знімки. Наприклад, біля Радивилова це – стави Молодіжний і Лев’ятинський, у місті – парк імені Т.Шевченка, сквер біля меморіалу Слави. Навіть небо може бути неймовірно красивим, не кажучи вже про пам’ятки старовини з різних ракурсів і природні об’єкти. Природа – це взагалі нескінченне джерело фонів для самовираження.

Ну, а якщо ви подорожуєте, з фонами взагалі не буде проблем – починаючи від селфі в поїзді і закінчуючи пляжем, старовинними замками (Олесько, Підгірці, Дубно, Броди, Золочів, Кременець) та іншими колоритними місцями (Національний заповідник «Поле Берестецької битви», Підкамінь, Почаїв, Тараканівський форт, Національний парк «Північне Поділля»).

Якщо ви опинилися поблизу знаменитої людини (актора, наприклад, або футболіста), кращої можливості для вдалого фото годі й шукати. Яким чином ви будете вмовляти з собою сфотографуватися, не важливо.

Якщо під час занять екстремальним спортом або під час якогось катаклізму вам прийде в голову зробити селфі і навіть вдасться це зробити, успіх світлині забезпечений.

Фото з тваринами: зі своїми собаками, кішками, щурами, папугами ви завжди сприйматиметеся привабливо.

Обробка фото

Якщо вам не вистачає стандартних фільтрів Instagram, можна підібрати інші додатки для обробки фото. Якщо реалістичні фото – це не ваш коник, варто завантажити додаток, платний чи безкоштовний. У ньому можна зробити більш здорову шкіру, відбілити зуби, прибрати мішки під очима…

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.