Як реагують жителі Радивилівщини на «червону зону»

Від понеділка, 24 серпня, на Рівненщині, крім Острога, до «червоної зони» карантину увійшов Радивилівський район. Нові обмеження у школах та садочках, на ринках, автостанціях тощо триватимуть щонайменше до 7 вересня.

Село Крупець у Радивилівському районі, як і ще понад 70 населених пунктів – тепер «червона» карантинна зона.

Зранку у вівторок, 25 серпня, біля пошти – черга, запускають по одному. Інших обмежень в селі поки не відчули.

“Все як було, так і є. Немає у нас ніякого кафе, тільки магазини працюють”, – розповідає жителька села Крупець Галина.

– На території сільради станом на 25 серпня на COVID-19 хворіють 8 людей, – каже Крупецький сільський голова Віталій Мошкун. – Померлих немає.

“У нас був серйозний спалах захворюваності на коронавірус. І серед працівників Крупецької сільської ради. У сільській раді зараз знаходжуся тільки я і ще декілька працівників, які не мали контактів, або були у відпустках. Усі інші – на самоізоляції. Ніяких масових заходів не проводимо, прийоми сільського голови перенесені”, – розповідає керівник громади.

У Радивилові від 24 серпня не працюють кафе та ресторани. Зачинений і речовий ринок.

Підприємиця Людмила Мороз пакує свій товар. Продавати одяг планує на ринках сусідніх областей.

“Як я маю вижити зараз? Оренду ми мусимо платити. Тепер збираю товар, щоб поїхати на Почаїв (Тернопільська область, – ред.), на якийсь виїзний базар, щоб щось вторгувати. Люди ж мусять скупитися до школи. Нас закрили, а вони поїдуть в Броди (Львівська область, – ред.), поїдуть в Почаїв”, – каже Людмила Мороз.

Підприємці не розуміють, чому продуктовий ринок не зачинили, а їм торгувати одягом заборонили.

“У нас такого скупчення людей немає, як на продуктах. Людина прийшла, подивилася, якщо їй щось подобається – купила і пішла. Черг у нас ніколи не було”, – розповідає підприємець Ілля Серафімов.

Підприємці, з якими Суспільне поспілкувалося на продуктовому ринку, кажуть: хоч їх і не закрили, працювати – складно.

На автостанції в Радивилові також пусто, двері у приміщення зачинені. Поки тут були журналісти Суспільного, заїхало дві маршрутки. Людей лише висаджували.

Аби люди могли дістатися на роботу в межах “червоної” карантинної зони і навіть в сусідні області, з 25 серпня в районі запустили спецперевезення.

“Були укладені договори з Радивилівською райлікарнею для підвозу працівників. Сьогодні до нас направили лист наші сусіди з міста Броди, підприємство буде здійснювати самостійно підвіз своїх працівників на своє виробництво”, – розповів голова Радивилівської РДА Всеволод Пекарський.

У Радивилівському районі карантинні обмеження запроваджені на 14 днів. Відтак, школи та садочки в районі залишаться зачиненими щонайменше до 7-го вересня.

Наталія Стратонова. («Суспільне»).

Радивилів

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.