Як украли гроші з рахунку власниці банківської картки

Довіряй, але перевіряй. Ця добре відома всім приказка себе повністю виправдовує. На жаль, коли до нас задзвонить невідомий і в слухавці ми чуємо: «Ваш син у міліції, його затримано за вчинення злочину. Втім, можна все владнати..», або коли псевдопрацівники соціальної служби заходять з вулиці до пенсіонерів, щоб обміняти гроші на нібито нові купюри, або в інших випадках, коли чуємо схожі на правду слова, нам ніколи перевіряти, – і ми іноді якомога скоріше самі віддаємо зловмиснику свої заощадження. А коли спам’ятаємося, що нас усе ж таки ошукали, то шахрай вже давно накивав п’ятами або викинув сім-карту з телефону, посміхаючись та потираючи руки, – таки отримавши бажане.телефонний шахрай

– Щоб не стати жертвою шахраїв, слід усе перевіряти, – каже начальник кримінальної міліції Радивилівського РВ УМВС Олександр Конюший. –  У такому разі намагайтеся переконатися у правдивості слів незнайомця.  Бо ж потім нам знайти цих шахраїв дуже важко. Вони, отримавши певну суму на телефон, перекидають її по різних номерах, звідки гроші теж швидко розходяться. Або сідають у завчасно підготовлений транспортний засіб, тікаючи якнадалі.  І головне, в будь-якій ситуації своєчасно повідомляйте в міліцію.

Скільки б не застерігали правоохоронці через засоби масової інформації бути обачними та обережними, зловмисники й надалі продовжують збивати з пантелику громадян, впевнено крокуючи в ногу із часом, використовуючи різноманітні психологічні важелі впливу.

Останнє цьому підтвердження: до 67-річної пенсіонерки на Радивилівщині задзвонила на мобільний телефон невідома особа та, назвавшись представником одного з банків, відділення якого є в нашому районі, повідомила: ними помічений несанкціонований доступ сторонніх осіб до її кредитної картки, тому, нібито з метою блокування її рахунку, необхідно надати номер картки. Що жінка і зробила. Згодом псевдопрацівниця зняла для своїх потреб з рахунку потерпілої шість тисяч гривень. Ще два аналогічних випадки теж мали місце в Радивилівському районі протягом 2014 року.

  • Запам’ятайте:
  • Нікому, в тому числі працівникам банку, не повідомляйте свій пін-код чи номер картки.
  • Працівники банку дзвонять тільки з банківських, стаціонарних телефонів.
  • Вони не будуть розпитувати ваші особисті дані тощо.
  • Якщо і задзвонять, то тільки із пропозиціями задля продажу банківських продуктів, не розпитуючи конфіденційної інформації, будь-яких номерів карток та паролів.
  • Якщо до вас все ж таки подзвонили, представившись, наприклад, працівником «Приватбанку», ви можете переконатися у правдивості слів, зателефонувавши самі на номер «гарячої лінії» банку. Там  зроблять усе можливе, щоб шахрайські дії не здійснилися.

Усього протягом 2014 року до чергової частини Радивилівського РВ УМВС надійшло 51 повідомлення від громадян по фактах шахрайства щодо них. Найбільш поширеним видом обману споживачів слугувала купівля – продаж товарів через всесвітню мережу Інтернет, заволодіння мобільними телефонами громадян та їх обман у сфері продажу товарів, а також надання різноманітних, вигаданих,  послуг за винагороду.

Практика показує, що фантазії професійних шахраїв немає меж. То ж закликаємо всіх допомагати порадою, бути уважними та не байдужими одне до одного.

Оксана Шуляк (Радивилівський РВ УМВС).

Як украли гроші з рахунку власниці банківської картки

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.