Як вирішуватимуть проблему з лікарями в Крупці

Поки чиновники звітують про готовність змінювати медицину на місцях, на Рівненщині не все так гладко.

Одна з найбільших і, кажуть, найбагатших ОТГ досі живе без лікаря. Йдеться про Крупецьку ОТГ.

Як пояснив голова Крупецької ОТГ Віталій Мошкун, з нового року це питання доведеться вирішувати в примусовому порядку, адже тоді всіх громадян зобов’яжуть підписувати договір із сімейним лікарем.

Про те, чому в Крупець не хочуть їхати на роботу лікарі, Віталій Мошкун не знає. Ось що він розповів:

Так, в нас дійсно немає лікаря. Коли сімейних лікарів формально закріплювали за районами, села Крупець навіть не було у спеціальному списку. Зауважу, що тоді лише 60 % жителів Радивилівського району було охоплено сімейними лікарями. Можливо ми не потрапили у вищезгаданий список, бо нас нібито віднесли до Радивилова. А ще припускаю, що є проблема із фахівцями. Сімейних лікарів поки не достатньо, але у нас контрольована ситуація. У нашому ФАПі медпрацівник надає кваліфіковану першу допомогу. А вже  до лікарів їздимо у Радивилівську центральну районну лікарню. Поки ніхто не скаржився на те, що мешканців Крупця не хотіли обслуговувати лікарі у Радивилові.

У розмові із журналістом «Радіо Трек» сільський голова села Крупець Віталій Мошкун зізнався, що лікаря шукатимуть з нового року. Нині у селі займаються реконструкцією приміщення, у якому розміщена амбулаторія.

Віталій Мошкун резюмував:

Зараз ми робимо капітальний ремонт ФАПу у селі Ситне. Цей проект співфінансує світовий банк реконструкції та розвитку. Також реконструкція триває у фельдшерсько-акушерському пункті села Крупець. Тут в перспективі має з’явитись амбулаторія загальної практики сімейної медицини.  Тож уся громада буде «накрита» двома амбулаторіями. Тож нам доведеться знайти двох лікарів. Не виключаємо можливості співпраці із Радивилівською ОТГ у питанні управління «первинкою».

Зауважимо, що в Крупецькій ОТГ проживає 6 400 мешканців, а у самому селі Крупець – 2 тисяч людей. Тобто, за вимогою нового закону про медицину сюди й справді потрібно буде два сімейних лікарі.

http://radiotrek.rv.ua/news/yak_vyrishuvatyme_problemu_iz_likaryamy_naybagatsha_otg_rivnenshchyny_220281.html

 

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.