Як живемо, так і… пахнемо

Учора і позавчора в Радивилові стояла немилосердна спека – і відразу дала про себе знати нова тема, яка вихлюпнулася в соціальні мережі.

Ось цитати: «Володимир Захарчук. Люди! Хто знає, що то за сморід по всьому Радивилову вже другий день? Може, щось десь рвануло, а ми не “чешемся”?» «Olesya Shykalo. В річку Слонівку зливають каналізаційні води!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!» «Максим Бахішев. Може, напишемо скаргу у потрібну організацію?» «Lesya Kohut. Я думала, що тiльки в мене смердить, через напрям вiтру , вiд колектора поблизу». «Вадим Салійчук. І на рахунок рвануло: з суботи на неділю вночі щось десь в місті реально зірвалось. Вже в неділю по парку ходити неможливо було, так воняло, я думав: хтось неподалік септика насосом викачав». «Vika Brechko. так каналізацію в Слонівку зливають, а ніякі служби не помічають цього, саме головне: самі ж тим дихають нелюди». «Максим Бахішев. То, може, напишемо колективну заяву?» «Іра Щербатюк. це не просто сморід, а шось нереальне. вікна не можна відкрити». «Serhiy Hrysyuk. Може, то від торфу, що на Бугаївці горить?» «Вадим Салійчук. Вітер в сторону Сестрятина з торфу». «Olesya Shykalo. Каналізацію зливають завжди!!!! Просто води в річці замало, щоб перебивати запах…. і колір….» «Kseniya Pavlyuk. Зранку вітер міняється і дме в сторону населеного пункту, неможливо залишити вікна на ніч відкритими». «Вадим Салійчук. Як вияснилося, джерелом цього “дикого аромату” є вичищення вигрібної ями в корівниках села Батьків. До нас дотягує, а що вже говорити місцевим жителям села. А тут, Макс, кому хоч пиши, нічого не допоможе, гроші ж бо там великі в тих бурьонках живуть».

Ось така екологія. Дійсно, коли надворі нежарко, то й менше даються взнаки всі наші «вузькі місця», а підвищення температури – це висихання колись замуленого річища Слонівки, яке залишилося без води, і оголеного дна ставів біля міста, це й нечистоти, які зливаються в русло і тут же випаровуються, бо з водою раніше вони якось розподілялися на кілометри і менше про себе нагадували.

Радивилів, сміття

Сміття в кінці вул. Кременецької в Радивилові.

А який стан наших вигрібних ям, септиків і туалетів у дворах?

А якого запаху чекати від несанкціонованих сміттєзвалищ, одне з найбільших – у кінці вулиці Кременецької при виїзді до Білої Криниці.

А хтось пробував дихати біля каналізаційного «ставу» в кінці вулиці Волковенка?

Нарешті, небувало розмножене поголів’я бездоглядних собак і котів у Радивилові залишає після себе також особливі аромати.

Так, у цьому разі справді вибрали непідходящий час для очистки гноєсховища. І хоч невелике містечко звичне до запаху гною, та в цьому разі недалекоглядні господарники явно передали куті меду.

А в результаті виходить так, як сказав один мудрий чоловік: як живемо, так і пахнемо. Хоча в нашому випадку точніше звучало б: як живемО, так і смердимО!

 

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

1 Response

  1. Мар'ян сказав:

    А шо усі такі громатії поробилися що забули як на українській мові записати свою хвамілію?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.