Яким був наш край 200 років тому. Додаткові штрихи

Радивилів, Броди, кордонЗавдяки виявленим мною маловідомим записам уже вдалося трохи підняти завісу невідомості над тим доволі далеким часом Радивилова. Зокрема, цьому послужили статті «Як 200 років тому моряки “пришвартувалися” в Радивилові» і «200 років тому в Радивилів звозили полонених італійців. Як ставилися до них російські чиновники?» (для перегляду відповідної статті слід натиснути на її назві вказівником на сторінці з повним текстом нинішньої публікації).

Доповнити картину допоможуть нотатки 1813 року з довгою назвою «Записки нашему походу, писанные от скуки на марше, для воспоминания всех наших странствований и некоторых минут с приятностью в горе проведенных». Вони опубліковані в томі «Труды Пензенской ученой архивной комиссии» за 1903 рік.

У рукопису автор себе не назвав, але укладачі тому висловили припущення, що похід на європейський театр бойових дій (а Росія за свою історію де тільки не вв’язувалася у війни та збройні конфлікти) описував командир 1-го полку ополчення Ксенофонт Іванович Селунський.

Зустрічаються й описи з важливими деталями, котрі стосуються таких волинських міст і містечок, як Кременець, Почаїв, Верба, Радзивилів, Берестечко, Порицьк, Устилуг тощо. Пропонуємо відтворення сторінок записів про наш край – у форматі pdf.

Скачати сторінки опису 1813 року:

kraj_volynski


Підготував Володимир Ящук.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.