Якщо дощів не буде ще довго…

Не тільки в Радивилові та прилеглих селах б’ють на сполох через небувале зниження рівня підґрунтових вод. Але якщо в зоні сіл Пустоіванне – Козин – Добривода в річці Пляшівці і ставках води не поменшало, то набагато далі від Радивилова, на Дубенщині, з нею теж проблеми.

Зокрема, звучать нарікання від багатьох фермерів, адже через висихання колодязів вони змушені їздити по воду на чималу відстань, щоб напоїти худобу. У селах Тростянець і Залужжя Семидубської сільради в половині криниць не стало води. Пропадає вона навіть на сорокаметрових глибинах.

Дубно теж помітило негаразди: міліє річка Іква, заростає очеретами та осокою. У центрі міста, біля Сурмицького мосту, – як мовиться, неозброєним оком видно зі слідів на мостових опорах, як знизився рівень води в річці.

Радивилів, став Молодіжний. 2015Якщо дощів не буде і в серпні та вересні, то частину Радивилівщини і Дубенщини може спіткати справжнє екологічне лихо, а сільські господарства зазнають суттєвих збитки.

(Для Радивилів.info – з використанням інформації сайту http://dubno.in.ua/news/94-v-selah-vysyhayut-kolodjazi-vodoimy-v-dubno-obmilila-ikva.html).

На фото: став Молодіжний у Радивилові вже мало схожий на став. (Кадр відеоролика організації “Видиво”).

ДИВ.:

Ось і гадай: є небезпека чи її нема.

У Радивилівському районі зникла… річка.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

3 коментарі

  1. Анатолій сказав:

    Ви блудите. Так, річка Іква тече в Дубенському районі, але бере початок у селі Черниця Бродівського району, тобто на захід від Радивилівщини. Підтверджується теорія, що наші підземні води випиває Львів, а Іква до Дубна вже просто не може дотікати, бо нема води

  2. Мирослава сказав:

    Починаємо ділити воду? А кажуть, що через сто років так будемо ділити і їжу та енергетичні ресурси. Ви щось про це знаєте?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.