Якщо дощів не буде ще довго…
Не тільки в Радивилові та прилеглих селах б’ють на сполох через небувале зниження рівня підґрунтових вод. Але якщо в зоні сіл Пустоіванне – Козин – Добривода в річці Пляшівці і ставках води не поменшало, то набагато далі від Радивилова, на Дубенщині, з нею теж проблеми.
Зокрема, звучать нарікання від багатьох фермерів, адже через висихання колодязів вони змушені їздити по воду на чималу відстань, щоб напоїти худобу. У селах Тростянець і Залужжя Семидубської сільради в половині криниць не стало води. Пропадає вона навіть на сорокаметрових глибинах.
Дубно теж помітило негаразди: міліє річка Іква, заростає очеретами та осокою. У центрі міста, біля Сурмицького мосту, – як мовиться, неозброєним оком видно зі слідів на мостових опорах, як знизився рівень води в річці.
Якщо дощів не буде і в серпні та вересні, то частину Радивилівщини і Дубенщини може спіткати справжнє екологічне лихо, а сільські господарства зазнають суттєвих збитки.
(Для Радивилів.info – з використанням інформації сайту http://dubno.in.ua/news/94-v-selah-vysyhayut-kolodjazi-vodoimy-v-dubno-obmilila-ikva.html).
На фото: став Молодіжний у Радивилові вже мало схожий на став. (Кадр відеоролика організації “Видиво”).
ДИВ.:
Ви блудите. Так, річка Іква тече в Дубенському районі, але бере початок у селі Черниця Бродівського району, тобто на захід від Радивилівщини. Підтверджується теорія, що наші підземні води випиває Львів, а Іква до Дубна вже просто не може дотікати, бо нема води
Починаємо ділити воду? А кажуть, що через сто років так будемо ділити і їжу та енергетичні ресурси. Ви щось про це знаєте?
Знаю точно: Ви і я ділити не будемо