Є в місті дендропарк «Радивилівський»

Мало хто в Радивилові знає, що дендропарку «Радивилівський», який належить до комплексних пам`яток природи місцевого значення в Україні, вже більше 120 років. Тобто був закладений ще задовго до Першої світової війни, –  на території маєтку місцевого землевласника князя Урусова. Його палац – великий двоповерховий дім – був розташований при вулиці Липовій, тепер Паркова, – очевидно, й саме значення цієї вулиці визначалося тим, що вела вона до князівського палацу. Він стояв серед деревно-чагарникових насаджень, тобто теперішній дендропарк – лише частина колишнього. До речі, слово «дендропарк» означає парк з колекцією різних порід дерев.

Радивилів, дендропаркДо Першої світової війни тут стояла висока каплиця на честь Олександра Невського. У 50-і роки в парку і на прилеглих територіях, де були павільйони колгоспів, проводилися районні виставки досягнень народного господарства (фото внизу), вони виконували й роль ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції.

Нині дендропарк розташований між вулицями А.Міцкевича та П.Козланюка. Площа – 0,7 га. Перебуває у віданні Радивилівської міської ради. Охоронне рішення облвикон­кому № 33 від 28.02.1995 р. У дендропарку налічується близько 30 видів деревних та чагарникових порід. Серед них найбільшу кількість дерев складає акація (діаметр – 70 см, вік – 120 років). Є в парку також клен американський, липа, гіркокаштан, граб, ясен, дуб, береза.

Радивилів, у дендропарку

Радивилів, старі фото

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.