Є в Радивилові вулиця Василя Мандрика

У мікрорайоні Східний міста Радивилів є нова вулиця Василя Мандрика, яка щойно забудовується. Вона йде від вулиці Конституції до вулиці Павла Стрижака, сусідні з нею паралельні вулиці – Квіткова і Оноре Бальзака.

Цього року йому виповнилося б 60! Але п’ятнадцять років тому, 13 липня 2000 року, трагічний випадок вирвав із життя  Василя Антоновича Мандрика.

Ось як писала тоді газета: «Ще два місяці тому рідні, друзі, знайомі, колеги, вдячні пацієнти поздоровляли Василя Антоновича з 45-річним ювілеєм, надсилали щирі вітання і дарували квіти. А сьогодні у скорботі знову несуть квіти у високі карпатські гори, віддаючи останню шану щедрої душі людині.

Він був спеціалістом з великої букви. Відзначався працелюбністю, почуттям високої відповідальності, уважністю, чуйністю до людей.

mandryk

Василь МАНДРИК (1955 – 2000).

Василь Антонович Мандрик народився в травні 1955 року в селі Сукіль Долинського району Івано-Франківської області. Після закінчення Львівського державного медичного інституту для проходження інтернатури був направлений у Радивилівську центральну районну лікарню. Закінчив курси спеціалізації з анестезіології на базі Запорізького інституту вдосконалення лікарів. З 1980 року — лікар-анестезіолог центральної районної лікарні міста Радивилова.

Усе життя Василь Антонович працював над собою, не зупиняючись на досягнутому.

В 1994 році йому була присвоєна вища атестаційна кваліфікація з анестезії. Двічі на базі Київського інституту вдосконалення лікарів пройшов переатестаційні курси підвищення кваліфікації, де підтвердив свою вищу атестаційну категорію.

Ще вчора Василь Антонович рятував життя іншим, а сьогодні його вже немає серед нас. А скільки б ще міг зробити добра для людей хороший лікар, депутат районної ради, уважний чоловік, турботливий батько. Але доля розпорядилася по-іншому.

…Невблаганна смерть забрала від нас колегу, чуйну людину, висококваліфікованого, досвідченого фахівця, щирого українця, батька і чоловіка, який залишив у смутку свою дружину, сина, матір, сестер, друзів по роботі, — Мандрика Василя Антоновича. Походив він з бідної селянської родини, нащадок родини хліборобів. Після закінчення навчання не шукав десь щастя у матеріальному забезпеченні, а за покликанням серця працював лікарем-анестезіологом Радивилівської райлікарні. Під його керівництвом і за безпосередньою участю в лікарні створено відділення реанімації і анестезіології, оснащено необхідною апаратурою, де надавалася невідкладна спеціалізована допомога.

Відомий серед громадськості району, Рівненської області, талановитий лікар, майстер своєї справи, чуйний, душевний сім’янин, люблячий чоловік і батько».

Роки спливають. Але добра пам’ять про Василя Антоновича Мандрика  живе в серцях медичних працівників Радивилівського району, серцях вдячних пацієнтів, яких він врятував від невблаганної смерті, в серцях рідних, близьких та друзів. Вл. інф.

Світлій пам’яті колеги

13 липня 2000 року, на 46 році життя, трагічно загинув наш колега, лікар-анестезіолог Василь Антонович Мандрик.

Народився Василь 10 травня 1955 року в селі Сукіль Долинського району Івано-Франківської області. Село розташоване в мальовничих Сколівських Бескидах, неподалік відомих скель Довбуша, де часто любив відпочивати з друзями наш Василь.

У 1978 році закінчив середню школу в селі Козаківка, яке розташоване за два кілометри від рідного дому, і того ж року вступив у Львівський державний медичний інститут, на лікувальний факультет. По закінченні третього курсу інституту розпочав трудову медичну діяльність на посаді анестезиста у 8-й міській клінічній лікарні міста Львова, успішно поєднуючи навчання і працю, набирався досвіду для майбутньої спеціальності.

Василь Мандрик (1955 - 2000).Після закінчення навчання був скерований для проходження інтернатури в Радивилівську ЦРЛ.

В 1985 році пройшов спеціалізацію за фахом лікаря-анестезіолога на кафедрі післядипломної освіти в Запорізькому медичному інституті.

З ініціативи Василя Антоновича було організовано і відкрито перше в районі відділення анестезіології та інтенсивної терапії.

Талановитий лікар, добрий організатор, він очолює нове відділення, приділяючи велику увагу навчанню середнього медичного персоналу, молодих лікарів. Впроваджує в практику передові технології в анестезіології та інтенсивній терапії.

Василь Антонович був великим патріотом, людиною з активною життєвою позицією, загостреним почуттям справедливості. Тому обирався депутатом районної ради двох скликань.

У роки здобуття незалежності України очолював товариство української мови імені Т.Шевченка в районній лікарні, проводив активну просвітницьку роботу.

В час виникнення і вирішення трудових конфліктів очолював страйковий комітет медпрацівників району.

Василь Антонович був лікарем від Бога, завдячуючи своїм знанням і досвіду врятував тисячі людських життів, користувався загальною повагою колективу лікарні.

Щирий, відвертий, доброзичливий, він був добрим сім’янином, хорошим і надійним товаришем, душею колективу.

У пам’ять про лікаря, громадянина у місті Радивилові названо вулицю Василя Мандрика.

Похований Василь в рідному селі Сукіль, у рідних йому Карпатах.

Пам’ять про нього живе в душах рідних, колег, пацієнтів.

У цю сумну роковину, колеги, помолімося, щоб Господь дарував нашому Василеві мир і спокій у Царстві Небеснім.

Колеги і друзі.

(Радивилівська районна газета “Прапор перемоги”, 10.07.2015)

Радивилів, вулиця Василя Мандрика

Радивилів. Забудовується вулиця Василя Мандрика.

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Редактор сказав:

    Фото з радивилівської газети “Прапор перемоги”, 10.08.1999 р.Василь Мандрик і Данко Паничевний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.