Євген Шморгун відзначає 75-річний ювілей

Євген Шморгун

Євген Шморгун на Козацьких Могилах, с.Пляшева, 2007.

Творча біографія відомого рівненського письменника, лауреата кількох престижних літературних премій Євгена Шморгуна невіддільна і від Радивилівського району. У Радивилів він неодноразово приїздив, зустрічається тут з читачами бібліотек, школярами, бере участь у Шевченківських днях, днях книги.

Свого часу закінчив Дубенське медучилище, Рівненський педінститут. Працював фельдшером, журналістом, багатьом молодим літераторам допоміг у їх творчому становленні як керівник Рівненського обласного літоб’єднання і відповідальний секретар Рівненської організації Національної спілки письменників України. Насамперед відомий в Україні своїми оповіданнями і повістями для дітей та юнацтва. Але знаний і як автор роману „Сніги непочаті” про середньовічну Волинь, повістей на античну тематику.

У 1993 – 2000 роках мені пощастило працювати в очолюваній ним редакційній колегії при обласній організації Спілки письменників – з випуску серії книг «Реабілітовані історією». І сповна відчув його турботу про молодших колег, пройшов його наставницьку науку. Були підготовлені і видрукувані понад 20 книг про складні сторінки післявоєнної історії нашого краю, про яскравих і героїчних людей того часу. У 2001 році моя дочка за тему випускної університетської дипломної роботи обрала творчість Євгена Івановича Шморгуна і захистила її на відмінно.

Запам’яталися письменницькі «десанти» і в села Радивилівського району – за участю письменників Рівненщини і Волині. Вряди-годи бути ведучим таких зустрічей із юними читачами запрошували мене, радивилівського журналіста. Одного разу їхали в Хотинську школу зі сторони Пляшівки, але автобус біля Коритного обламався, спроби його повернути до руху не вдавалися водієві, і ми на чолі з Євгеном Івановичем поквапливо вирушили до школи пішки, лише трохи запізнившись до призначеної години.

А Хотин цікавив Євгена Шморгуна й тим, що тут провів дитинство відомий дослідник Берестецької битви Ігор Свєшніков, якого письменник знав особисто. Пам’ятав, що з цим селом пов’язані біографії рівненських поетів Степана Бабія (працював тут лікарем) та Ростислава Солоневського (недовгий час учителював).

До речі, тама Берестецької битви постійно цікавить Євгена Івановича, мало якого року не випадало зустріти його на території заповідника в Пляшевій у дні вшанування пам’яті полеглих козаків і селян.

Чимало років підряд Шевченківські дні на Рівненщині з нагоди річниці народження Тараса Григоровича з ініціативи Євгена Шморгуна розпочиналися в селі Пустоіванному, біля Шевченкової криниці. Згодом вирішили передавати естафету з району в район – за маршрутом поїздки Тараса Шевченка по Волині у жовтні 1846 року.

Як свідчать повідомлення засобів масової інформації, Євген Іванович і в ці дні веде активну творчу діяльність, підтримує творчу молодь, займається видавничою роботою, зустрічається з читачами в обласній бібліотеці, а головне – пише і випускає нові книги. Нових вам творчих успіхів, шановний ювіляре! Нових зустрічей на Радивилівщині!

Володимир Ящук, м.Радивилів. Фото автора.

  • На нашому сайті:

Творчість рівненського письменника Євгена Шморгуна

Рано-вранці вітри заголосять… Життєпис родини Кульчинських

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.