Євгенові Гудимі – 75 років

Євгена Петровича Гудиму добре знають і поважають у Радивилові та в Радивилівському районі. Коли він читає свої вірші на урочистих заходах у районному будинку культури чи на не вельми людних зібраннях, вони завжди знаходять відгук у серцях слухачів, про що свідчать щирі і навіть часто бурхливі оплески.

Євген Гудима, РадивилівУже багато років він – активний автор районної газети «Прапор перемоги» та інших видань із числа тих, що їх у найбільшій кількості передплачують радивилівці. Бувають періоди, що вірші Євгена Гудими публікуються в районці буквально з номера в номер. Вряди-годи поповнює свої сторінки на Інтернет-сайтах, підготував до друку поетичну книжку. Бо йому є що сказати римованими рядками.

Євген Петрович родом із приміського села Крупця, точніше – з тієї його частини, яка в давні часи була самостійним поселенням із назвою Старики. Народився тут у селянській сім’ї 21 березня 1941 року, за три місяці до початку війни і приходу в наш край гітлерівських загарбників.

Отож дитинство випало важке. Адже й післявоєнні часи були сповнені злигоднів. Не дивно, що ті дитячі враження закарбувалися в душі на все життя і нерідко слугують відправними точками для поетичного осмислення всього пережитого.

У школі вчився старанно, жадібно вбирав у себе найрізноманітніші знання. Отож поступив на навчання у Львівський державний університет і успішно його закінчив, отримавши спеціальність економіста-географа, вчителя. Зі студентських років займався літературною творчістю, писав вірші, відвідував університетську літстудію з її особливою, піднесеною атмосферою. З його ровесників, із ким аналізував на заняттях власні літературні доробки, дехто вийшов у велику літературу, наприклад, вузівський товариш Роман Лубківський.

Отож-бо після закінчення університету Євген Гудима вирішив спробувати сили в журналістиці, і після іспитових газетних статей був прийнятий на посаду літературного редактора обласної газети в місті Суми.

Потім працював у школі-інтернаті в селищі Володимирець на Рівненщині як вчитель, заступник директора. А з 1971 року його педагогічна діяльність безперервно пов’язна з Червоноармійськом (Радивиловом), понад 20 років очолював районний відділ освіти, затим перейшов учителювати в Радивилівську школу №2. Робота в відділі освіти припала на той період, коли в районі активно велося будівництво сільських шкіл, вони забезпечувалися більш сучасною матеріально-технічною базою, і в вирішенні цих питань багато що залежало від завідувача відділу. За успіхи в цих господарських питаннях відзначали освітян району не тільки на рівні області і Києва, а й усього СРСР. Вирішувалося питання про відзначення Євгена Петровича найвищою в той час державною нагородою, однак прискіпливі чиновники знайшли в біографії когось із його рідних «неправильні» факти, і нагорода дісталася іншому.

Але головною нагородою для Євгена Петровича все ж була творча атмосфера, налагоджена в педагогічному колективі району, у відділі освіти. Він допоміг багатьом добитися перших успіхів на педагогічній ниві, розкрити свій талант учителя. Педагогічні знання його і дружини, Зої Андріївни, неабияк домогли у вихованні чудових дітей – сина і дочки, а потім – і внуків.

Знають у Радивилові Євгена Петровича і як активіста громадського життя. Свого часу був організатором лікарняної каси в районі, став одним із лідерів цієї громадської організації в Україні. Неодноразово обирався депутатом районної ради. На вірші Євгена Гудими написано пісні про Радивилів, його історію, про наш козацький край, які виконуються художніми колективами. Не раз брався за створення поетичних сценаріїв районних і обласних свят (і успішно!), урізноманітнює їх програму своїми римованими епіграмами.

Видання Радивилів.info вітає Євгена Петровича з 75-річним ювілеєм! Невичерпного Вам натхнення, нових яскравих поетичних строф, міцного здоров’я, життєвого оптимізму!

Євген Гудима, Радивилів, вчитель, поет

На знімках: Євген Гудима під час зустрічей з читачами; на лицьовій сторінці – під час відкриття музею історії освіти Радивилівського району. (Фото: Радивилів.info).

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

3 коментарі

  1. Ладюк Ірина сказав:

    Многії літа, Євген Петрович! І творчого натхнення!

  2. Редактор сказав:

    З ювілеєм Євгена Петровича привітали багато радивилівців, привітали його зокрема й міський голова Микола Карапетян, і голова Радивилівської районної державної адміністрації Олег Ващук, керівник апарату адміністрації Людмила Орищина, начальник відділу освіти адміністрації Ірина Ковалевська, голова профспілки працівників освіти Дмитро Дмитрук.null

  1. Березень 21, 2017

    […] Євгенові Гудимі – 75 років […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.