Ювілейний день народження поета і художника Миколи Тимчака

1 березня відзначає свій 65-літній ювілей наш славетний земляк, один з найвидатніших митців Рівненщини, Микола Михайлович Тимчак. Поет, прозаїк, скульптор, художник, іконописець, різьбяр, автор і виконавець пісень, лауреат літературно-мистецьких премій імені Миколи Островського, Валер’яна Поліщука, Авеніра Коломийця, Грицька Чубая, Всеукраїнської літературної премії імені Івана Низового, був номінантом на здобуття Шевченківської премії в галузі літератури. Член Національної Спілки письменників України з 1987 року. Автор поетичних збірок «Співаниця», авторське художнє оформлення якої було визнане кращим ілюструванням книги видавництва «Радянський письменник» 1987 року, «Сніги», 2004 р., «Посвіт любові», 2006 р., «Бавило», 2006 р., книги прози «Визволи нас від лукавого», 2009 р, книги вибраних творів «Крила на вітрі», 2016 р., «Дарунок від Миколая», 2018 р., окремо виданої поеми «Розкоп», 2018 р. книги поезій «Солоний шлях», 2021 р.

Микола Тимчак ˗ один із тих, хто ще в далеких 80˗х перебуває в перших лавах борців за національну ідею. Саме він започатковував акції організованого спротиву тогочасному комуністичному режимові, проводив численні мітинги, заходи на вшанування пам’яті та перепоховання вояків УПА. Завдяки його зусиллям десятки храмів Дубенщини і краю були передані в підпорядкування релігійних громад УПЦ КП. Його пензлями і різцями відроджено десятки духовних святинь Волині, Рівненщини і Тернопільщини. Він одним із перших на Рівненщині входив до Народного Руху України, був і є активним просвітянином, за що удостоєний найвищої просвітянської відзнаки «Будівничий України».

Микола Тимчак належить до тих, для кого найвищою цінністю є Слово, найбільшою силою ˗ Добро, а найдорожчим краєм ˗ Україна. Таку глибоку духовну закоріненість саме в український грунт, можна відшукати далеко не в кожного поета. Авторові особливо гостро болить яничарство і хохляцтво поряд із жертовністю та героїзмом, він непримиренно противиться сваволі «старшого російського брата». У своїй новій книзі «Солоний шлях», яка буквально сьогодні вийшла у світ, поет вражаюче пророчо застерігає сучасників бути пильними і непоступливими в боротьбі за власне національне небо. І ми бачимо його особисту готовність кожної миті всіма силами до останнього подиху захищати все, що дороге: мову, пам’ять про маму й родовід, родину, Україну.

Просвітяни Рівненщини сердечно вітають вельмишановного ювіляра з цією визначною датою!

Галина ГНАТЮК,

член НСПУ, голова Дубенської організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка, м. Радивилів.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.