З людьми і для людей

Напередодні Нового року вийшла з друку книга «Володимир Варфалюк: З людьми і для людей» – з нагоди 60-річного ювілею відомого на Рівненщині і в Україні господарського керівника, генерального директора агрокорпорації «Крупець», заслуженого працівника сільського господарства України.

Автор книги, журналіст і літератор Володимир Ящук розповідає про цікавий життєвий шлях Володимира Олександровича, про етапи його трудового утвердження і сходження до вершин успіху. Виходець із простої селянської родини, Володимир Варфалюк зумів проявити свої здібності і здобути визнання лише завдяки своїй цілеспрямованості, наполегливості в роботі, вмінню знаходити порозуміння з людьми, прислухатися до їх думки, приймати відповідальні рішення.

Володимир Ящук. Володимир Варфалюк: З людьми і для людейБагато важливих рис заклали в його характер навчання в школі, технікумі і сільськогосподарському інституті, служба в армії. А визначальним стало сільськогосподарське виробництво. Перші інженерні рішення довелося приймати, недовгий час попрацювавши в райсільгосптехніці, але згодом були в біографії посада головного інженера в колгоспі села Дружби, голови колгоспу в селі Жовтневому. У 1990 році в Україні було сформовано групу з 15 чоловік (з господарським досвідом) для вивчення особливостей фермерського господарювання у ФРН, і в склад групи включили Володимира Варфалюка. Після піврічного стажування в Німеччині, як вважає Володимир Олександрович, багато що змінилося в його світогляді.

Із здобуття Україною незалежності активізувалися політичні процеси і на Радивилівщині. Була й пропозиція В.Варфалюку стати представником Президента в Радивилівському районі, однак він вирішив, що його справжнє покликання – господарська робота, сільгоспвиробництво. Невдовзі йому запропонували очолити господарство (спочатку птахорадгосп) у селі Крупці, яке з роками, внаслідок реформування форми власності на землю та майно колишніх колективних сільськогосподарських підприємств, у результаті розширення виробничої бази не тільки біля Крупця і в Баранному, але і в Березинах та Боратині, набуло зовсім іншого значення.

Нині агрокорпорація «Крупець» – одне з найпотужніших підприємств не тільки в нашій області, але і в Україні. І в цьому безумовна заслуга Володимира Олександровича і його команди спеціалістів. Серед найперших помічників – дружина Тетяна Тихонівна, а в останні роки – й сини Вадим і Сергій, які, здобувши сільськогосподарські професії у вузах, займають відповідальні керівні посади в агрокорпорації.

Книга «Володимир Варфалюк: З людьми і для людей» дає багато корисної інформації для тих, хто щойно пробує утверджувати себе в житті, робить у сільськогосподарському бізнесі свої перші кроки. З інтересом буде зустрінута книга і колишніми керівниками та спеціалістами сільського господарства району, адже про деяких тут можна знайти згадку, багатьох можна побачити на фотознімках. Неспроста видання назване фоторозповіддю. Використано фотознімки таких авторів, як Віталій Левценюк, Василь Грицайчук, Володимир Ящук, Арсеній Бортник, Тарас Підгірняк, Олена Кондратенко, Володимир Серафимов, Олександр Курсик… Є світлини і з сімейного архіву Варфалюків.

Значну частину книги склали уривки з публікацій преси різного часу (в тому числі з газети «Прапор перемоги»), що доповнюють уявлення про те, як набувала сьогоднішніх обрисів агрокорпорація; вміщено й обширну історичну довідку про Крупець.

Слід зазначити, що книга, яка вийшла масовим тиражем (хоча й порівняно невеликим),  справляє гарне враження і своїм поліграфічним виконанням.

Василь Семеренко.

(Районна газета “Прапор перемоги”, м. Радивилів).

Варфалюки, агрокорпорація КРУПЕЦЬ

 

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Листопад 30, 2016

    […] про це добре уявлення, адже рік тому вийшла моя книжка «Володимир Варфалюк: з людьми і для людей» у високоякісному поліграфічному виконанні. Та й […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.