З нагоди Дня Соборності прийшли до могили радивилівських патріотів

Радивилів, 22 січня22 січня, в День Соборності, що відзначається в чергову річницю проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки  (1919), в Радивилові представники влади і громадськості зібралися біля могили радивилівців, які в 1918 році полягли в боротьбі за незалежність України. Відбулося поминальне богослужіння, яке провели священики УПЦ КП – Свято-Вознесенської церкви м.Радивилова отець Юрій Бурліков і Свято-Михайлівської церкви села Срібне отець Олег Бабак.

Після освячення могили і покладання вінків виступили отець Юрій Бурліков, голова Радивилівської районної ради Олександр Пастух, радивилівський поет Євген Гудима і голова Рівненського обласного товариства відродження української нації, начальник управління праці і соціального захисту населення Радивилівської РДА Микола Вараницький.

У церемонії вшанування також взяли участь виконуючий обов’язки голови Радивилівської РДА Іван Школяр, заступник голови районної ради Петро Ковальчук, заступник голови Радивилівського міськвиконкому Віктор Ісюк, представники політичних партій і громадських організацій.

Усі присутні проспівали Державний гімн України.

Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

22_sobornist-21 22_sobornist-22 22_sobornist-23 22_sobornist-holova 22_sobornist-varanicki

Довідка про могилу.

18 лютого 1918 року в Радивилів вступило австро-німецьке військо, яке принесло нову хвилю нищення і грабежів. А 29 квітня не без участі австро-німецького командування внаслідок державного перевороту владу в Україні перебрав на себе гетьман Павло Скоропадський. 

Населення на Радивилівщині сприйняло це негативно, почалася підготовка до збройного повстання проти гетьманату і його прибічників. Збройний відділ містечка Радивилів очолив колишній штабс-капітан царської армії, уродженець села Опарипси біля Радивилова Максим Боровий.

Він на чолі зі своїми бійцями вирушив на Кременець, де було зосереджене значне угруповання прогетьманських сил. Кременець з боєм було взято. Але радивилівці зазнали втрат – загинули дев’ять хлопців. Полеглих привезли в Радивилів; похорони вилилися в багатолюдну маніфестацію під жовто-блакитними знаменами. 

Після завершення операції 1918 року в Кременці створюється на основі цього відділу Перший Волинський полк УНР, Борового обрали отаманом.


ℵ Публікацію підготував Володимир Ящук (текст і фото).

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.