З Радивилова – на мальовниче Закарпаття

За підтримки відділу освіти Радивилівської райдержадміністрації, районної організації профспілки працівників освіти, науки для керівників навчальних закладів району було організовано туристичну подорож для триденного ознайомлення з історичними та культурними пам’ятками Закарпаття.

Замок Шенборна, Мукачівський районНасамперед ми ознайомились з унікальним пам’­ятником архітектури Закарпаття – мисливським замком австрійського графа Шенборна, який побудовано в першій половині XVIII століття у неоромантичному стилі, що поєднує романські та готичні мотиви (Мукачівський район, за 330 км  від Радивилова). Оригінальність палацу ще й у тому, що він має 365 вікон (кількість днів у році), 52 димоходи, 12 входів (як у році місяців). Замок прикрашений багатим декором (барельєфи, флюгери, вітражі) на тему родової геральдики графів Шенборнів, діє баштовий годинник з курантами. З 1945 року замок Шенборнів став санаторієм «Карпати».

Наступного дня побували в Уж­городі, де нам провели екскурсію з історії міста, ми відвідали Ужгородський замок, який розташований поруч із центром міста, на вулиці Капітульній. Замок побудовано в кінці X – на початку XI століть, наприкінці XVI ст. проведено його реконструкцію. Також побували в Ужгородській лінг­вістичній гімназії.

Незабутні враження залишились після відвідин міста Хуст. Адже в 1939 році тут була столиця незалежної Карпатської України, Августин Волошин був обраний президентом, і хоча держава проіснувала короткий період і після запеклих боїв із фашистами втратила незалежність, пам’ять про подвиг молодих студентів та гімназистів увіковічнена меморіалом.

Найбільший бій відбувся на Красному полі 16 березня 1939 р., тут загинуло чимало карпатских січовиків та студентів. Далі на Верецькому перевалі розігралась трагедія, яку тепер називають «українська Катинь». Беззбройних українських юнаків поляки просто розст­рілювали. Тут на перевалі полягло майже шість сотень українців, пам’ять про них шанують сьогодні жителі цього славного краю.

А ще були прогулянки липовою алеєю (протяжність 2,2 км) в Ужгороді, ознайомлення з історичним центром міста. Побували ми в селищі Шаяни, яке славиться своєю цілющою мінеральною водою, відвідали в селі Велятин санаторій «Термальні води», побували в селищі Іза, жителі якого займаються лозоплетінням.

Усі три дні промайнули швидко. Дякуємо за організацію поїздки начальнику від­ділу освіти Ковалевській І.М., голові районної профспілки Дмитруку Д.О., водію підприємцю Зубкевичу С.П.

Петро РЕМЕСНИК, директор Пляшевської загальноосвітньої школи І –ІІІ ст. (Радивилівська районна газета «Прапор перемоги», №47, 2015 р.).

 

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.