З Радивилова – в місто Кузнецовськ

Не новина, що інтелектуальний потенціал випускників українських шкіл різко знизився. Особливо це стосується точних дисциплін: фізики, математики, хімії. Поліпшилася підготовка учнів у вивчені гуманітарних предметів. Але це заслуга не стільки шкільної освіти, скільки результат серйозної мотивації, яку ставить реальне життя.

Як результат, учні більше часу витрачають на вивчення гуманітарних предметів. Звичайно ж, велику роль відіграють і кошти батьків, що витрачаються на викладачів та додаткові курси. Натомість низький рівень знань з предметів природничого циклу, зокрема фізики, що продиктована незатребованістю цих знань у сучасному житті.

Але все ж таки частина випускників гуманітарних класів вступає до технічних вишів, оскільки в державі зараз відчувається реальна відсутність кваліфікованих інженерів. Проте їм важко опановувати технічні дисципліни, тому що у них немає доброї базової підготовки з фізики. Щоб знайти своє місце в житті, ефективно освоїти життєві і соціальні ролі, випускники школи повинні володіти певними якостями, компетенціями, які формуються під час навчально-виховного процесу в школі.

Тому й виїзне засідання методичного об’єднання вчителів фізики і інформатики Радивилівського району було проведено на базі Кузнецовської гімназії, яка у своїй освітній практиці апробує декілька шляхів реалізації в навчально-виховному процесі ідеї компетентнісного підходу. Перед учасниками семінару виступила директор гімназії Н.Ф.Горбачек, яка ознайомила із роботою закладу, його досягненнями, проблемами, а також вчителька фізики цього закладу Л.О.Фетісенко, яка поділилась із колегами досвідом роботи з обдарованими учнями та реалізацією компетентнісного підходу під час вивчення фізики. Дружня дискусія зав’язалась під час проведення “круглого столу” з питань організації навчання фізики в сучасних умовах.

Наприкінці перебування учасників семінару у гімназії учні даного закладу провели екскурсію в кімнаті-музеї, де зібрано багато цікавих експонатів, колишню форму, щоденники деяких випускників та нагороди і грамоти закладу.

Учасники семінару відвідали навчально-методичний центр Рівненської АЕС, у якому здійснюється підготовка операторів та працівників атомної станції, після чого вони допускаються до керування енергетичними блоками. Досить багато нової та цікавої інформації учасники семінару отримали в інформаційному центрі «Полісся» РАЕС. Закінчилось перебування на Володимиреччині оглядовою екскурсією біля атомної електростанції.

Учасники семінару щиро вдячні методисту Радивилівського навчально-методичного центру В.Р.Казмірчуку за добру організацію семінару і невимушену атмосферу, яка панувала під час його проведення.

 


Микола Кривуцик,

голова районного методоб’єднання вчителів фізики.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.