З Радивилова – в селище Підкамінь, на етнофестиваль

Минулих пятниці, суботи та неділі в селищі Підкамінь Бродівського району проходив 3-й міжнародний етнофестиваль, на якому побувало й чимало жителів Радивилівщини.

ФОТОРЕПОРТАЖ – ТУТ!
Величезний камінь на горі біля цього селища і шпилі колишнього домініканського монастиря можна побачити з пагорбів біля села Дружби нашого району. Одного разу звідси мені й випало їхати на Підкамінь польовими дорогами.

Але цього разу на коротший шлях розраховувати не випадало – в суботу пройшов сильний дощ, тому їхати потрібно було автошляхом біля Бродів (а це від Радивилова близько тридцяти км).

Підкамінь, етнофестиваль, Володимир ЯщукПанорама святкового поля по-доброму здивувала – виявляється, похмура погода з короткочасними дощами та зливами не відлякала людей. Виступали фольклорні колективи. Майстри декративно-ужиткового мистецтва торгували своїми колоритними виробами, демонстрували навички у виготовленні гончарних виробів, лозоплетенні, ковальстві тощо, проводили майстер-класи. У лісовому масиві було розбито сотні наметів, а це засвідчувало, що молодь провела тут і доволі холодну ніч.

Приїжджих приваблювала і гора з величезним каменем (оточеним козацькими могилами з хрестами), на який окремим охочим інструктори допомагали вибратися, використовуючи альпіністське спорядження. А ще – привертали увагу пам’ятники архітектури 17 – 18 ст. на території колишнього домініканського монастиря (Вознесенський костел, келії, оборонні стіни, коринфська колона), барокова каплиця Параскеви П’ятниці поблизу нього, малодосліджені каменоломні між монастирем і горою з каменем.

Свого роду перепусткою на свято стали українська вишиванка або елементи вишиваного вбрання, а це теж додавало відповідного колориту дійству. Та чи не найбільше зачаровував спів відомих і маловідомих гуртів, самодіяльних митців. Багато вболівальників збирали змагання “Козацьких забав”, турніри з футболу, волейболу. І примхлива погода не змогла зіпсувати свята.


                                                                            Володимир ЯЩУК.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.