З рідкісними різдвяними піснеспівами – в «Ладомирії»

Різдвяні свята завершуються Водохрещем. Святкування Різдва в нашому краї, як і повсюдно в Україні, відбувається дуже колоритно, а коляда стала чи не найбільш душевним та атмосферним символом цього періоду. Коляда згуртовує, об’єднує та ще – зворушує у наших серцях світлі й щирі емоції та почуття.

В етнорезиденції «Ладомирія» (Радивилів), де шиють автентичний одяг Великої Волині та діє музей ткацтва, відбувся видовищний святковий захід під назвою «Різдвяна феєрія». Сюди з’їхались кращі колядники з усієї Радивилівщини, щоб продемонструвати, наскільки різноманітні і багаті українські традиції колядування та щедрування.

Незважаючи на сніговій та хуртовину, ватаги колядників з громад колишнього Радивилівського району пройшли організованою ходою від території музею під відкритим небом – до виставкової зали «Ладомирії», де й було заплановане основне дійство. Попереду, як велить традиція, звіздарі, багатолюдна процесія супроводжувалась гучною колядою, що дзвінкоголоссям сповіщала радісні, відомі всім з дитинства рядки: «Нова радість стала, яка не бувала…»

Від Радивилівської територіальної громади учасниками «Різдвяної феєрії» стали колядники Радивилівського міського будинку культури, педагоги та вихованці Радивилівського №1, та Немирівського ліцеїв. Величаючи новонародженого Христа, творчі колективи зворушливо виконували відомі коляди, а також і дивували вельми рідкісними, архаїчними різдвяними піснеспівами. Їх жанрове різноманіття викликало в серцях присутніх гордість за навдивовижу багаті різдвяні звичаї нашого народу. Упродовж мистецького заходу жодна колядка та щедрівка не повторились.

У святкових віншуваннях аматорські колективи бажали всім присутнім здоров’я і кращого достатку в новому році, славили Божого Сина та Його Пресвітле Різдво. За традицією, організатори заходу віддячували колядникам гарними гостинцями. (Зі сторінки «Радивилів – Radyvyliv» у «Фейсбуці»).

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.