З участю письменників сусідніх областей. ФОТО

Літературно-музична зустріч пам’яті відомого українського поета, нашого земляка Григорія Чубая (23 січня 1949 – 16 травня 1982) «Цей світ вертеп» відбулася 17 травня в Радивилівській дитячій школі мистецтв. У Радивилів приїхали письменники і книгознавці з Дубна, Львова і Рівного, вчителі-філологи зі шкіл району, прийшли районні керівники, любителі поезії, учасники літературного конкурсу, присвяченого видатному землякові.

Вела зустріч вчителька Радивилівської школи-ліцею, член Національної спілки письменників України Галина Гнатюк. Думками про життєвий шлях і творчість уродженця села Березини (нині Радивилівського району) Григорія Чубая ділилися викладач Рівненського державного гуманітарного університету, кандидат філологічних наук Дмитро Кравець, рівненські письменники, поет, художник, скульптор, іконописець, різьбяр, автор та виконавець пісень Микола Тимчак і поет та видавець Микола Пшеничний, львівські письменники, поетеса і перекладач Любов Долик, прозаїк, автор дев’яти романів Дара Корній (Мирослава Замойська), спогадами про спілкування з талановитим поетом поділилася письменниця і скульптор Катерина Немира з селища Новий Яричів Кам’янка-Бузького району. Побувала на зустрічі в Радивилові й відомий львівський книгознавець Любов Хомчак.

Учні та викладачі школи мистецтв підготували концертні номери, школярі читали вірші Г.Чубая. У фойє була розгорнула тематична виставка «Лиш 33 судилося йому». Можна було й купити книги Г.Чубая та літераторів, які завітали в гості до радивилівців. (Я, наприклад, за 70 гривень купив книжку Григорія Чубая “П’ятикнижжя”).

Радивилів, школа мистецтв, ушанування Г.ЧубаяГолова районної ради Володимир Кондик подякував усім за участь в організації вшанування пам’яті видатного поета.

Відбулося нагородження переможців і учасників конкурсу. Як уже повідомлялося в Радивилів.info, перемогу здобула Світлана Скруха (Світлана Журавка), науковий працівник Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви», автор поетичних збірок; у номінації “Дитяча поезія” ­– учениця Радивилівської школи-ліцею і вихованки гуртка “Юний журналіст” районного будинку школяра Богданка Чучман. Заохочувальним призом нагороджена вихованка цього ж гуртка, учениця Крупецької школи Роксолана Парійчук.

Того ж дня письменники виступали перед учнями навчальних закладів Радивилова.

Фотознімки із зустрічі в дитячій школі мистецтв можна подивитися тут:

http://photo.i.ua/user/8031682/472395/?p=0&r=9355232

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Редактор сказав:

    Про конкурс імені Грицька Чубая розповіла і парламентська газета “Голос України”. Щоправда, помилково вказано не того автора фото. http://www.golos.com.ua/news/32661

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.