За участю науковців з усієї України

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї завтра об 11 годині розпочнеться історико-краєзнавча конференція, присвячена 100-річчю від дня народження відомого українського історика, археолога, дослідника Берестецької битви Ігоря Кириловича Свєшнікова. День його народження – 19 жовтня.

Учасниками конференції стануть науковці з Києва, Львова, Тернополя, Луцька, Рівного, Чернігова, Хмельницького, Маріуполя, Батурина, Пересопниці, Дубна, Пляшевої (Радивилівського району).

20 жовтня учасники конференції відвідають Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» в селі Пляшева, де Ігор Свєшніков упродовж 20 років керував археологічною експедицією, а також Дубенський замок, де вів останні свої дослідження.

Свєшніков Ігор Кирилович100-річчя від дня народження Ігоря Свєшнікова відзначається в Україні на державному рівні.

Ігор Свєшніков народився в Києві у дворянській сім’ї. У 1921 родина переїхала в село Хотин Дубенського повіту Волинського воєводства (нині Радивилівський район Рівненської області), де Ігор провів дитячі роки. Жила сім’я і в Радивилові. У 1930 році вступив до гімназії м. Дубна, після закінчення якої продовжив навчання на юридичному факультеті університету у Львові. У подальшому навчався на історичному факультеті. Свою наукову діяльність присвятив археології.

Археологічні розвідки розпочав у 1938 році. Перші його розкопки проходили на Рівненщині, зокрема, у селах теперішнього Радивилівського та Володимирецького районів. Війна перервала заняття, але в післявоєнні роки він повернувся до улюбленої справи. Спираючись на матеріали, що йому вдалося виявити, вчений зумів виділити декілька нових культурних груп археологічних пам’яток, захистити кандидатську, а потім і докторську дисертації.

У 1970 році Ігор Кирилович очолив експедицію Рівненського краєзнавчого музею, розпочавши розкопки місця козацької битви, що відбулася 1651 року біля сіл Пляшева, Острів, Солонів, Рідків на території теперішнього Радивилівського району. Предмети колекції, що сформувалася завдячуючи плідній роботі експедиції Рівненського краєзнавчого музею під керівництвом Ігоря Свєшнікова, демонструвались на виставках у Ванкувері, у музеях Кракова та міст України.

На Рівненщині з 2006 року присуджується щорічна премія в галузі історико-культурної спадщини імені Ігоря Свєшнікова.

З нагоди ювілею в радивилівській районній газеті “Прапор перемоги” кілька дослідницьких публікацій умістила краєзнавець із села Хотин Надія Мельник. (За матеріалами преси).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.