За заслуги в розвитку і пропаганді заповідника

Рівненський комітет із присвоєння премії імені Ігоря Свєшнікова – премії обласної ради в галузі охорони культурної спадщини – розглянув кандидатури за 2015 рік.

Із трьох кандидатів більшістю голосів премію присуджено директору Державного історично-культурного заповідника міста Дубно Леоніду Кічатому, завдяки зусиллям котрого музей налагодив міжнародні зв’язки з представниками охорони культурної спадщини Європи. Зокрема, dubno_zamokпідписано угоди про співпрацю в галузі музейної справи, культури, освіти, обміну досвідом із замковим комплексом м.Гнєв (Польща), комплексом пам’яті про події Другої світової війни (Чехія), замковим комплексом у м.Тракай (Литва). Згідно з угодою про співпрацю з Національним науково-дослідним реставраційним центром України проведено реставрацію та консервацію предметів сакрального мистецтва ХVIII – XIX ст. із фондової колекції заповідника. Завдяки укладеним угодам з туристичними фірмами та запровадженим освітнім програмам значно зросла кількість відвідувачів Дубенського замку: з 72,9 тисячі осіб у 2011 році до 149,6 тисячі у 2015-му, що є найбільшим показником відвідуваності серед музейних закладів області.

Довідка: Премія імені Ігоря Кириловича Свєшнікова – відомого археолога, доктора історичних наук, дослідника Берестецької битви, який житячі роки провів у селі Хотин Радивилівського району і в Радивилові,– була встановлена Рівненською обласною радою та складає п’ять тисяч гривень.

Для Радивилів.info – за публікацією сайту новин «ВСЕ».

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.