Зацікавлені подорожі у глибинку, в історію

Його статті про Радивилів і Радивилівщину друкувалися в рівненських обласних виданнях, у парламентській газеті «Голос України». З багатьма в Радивилові знайомий, підтримує дружні контакти з місцевими журналістами, літераторами. Був редактором поетичної збірки “Слова” (2014) радивилівського літератора Володимира Ящука.

Євген Цимбалюк –  лауреат літературної премії ім. Валер’яна Поліщука, літературної премії імені Світочів, міжнародної літературно-мистецької премії імені А. Коломийця, лауреат премії «Золоте перо», дипломант премії імені Івана Франка у галузі інформаційної політики, заслужений журналіст України, нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та орденом Рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня.

Євген Цимбалюк – автор багатьох книг і статей у журналах, збірниках, періодичних виданнях з історії землі Волинської, а також нарисів, поезій, пісень, публіцистики, архівознавчих, краєзнавчих розвідок.
Євген Цимбалюк, письменник, краєзнавець
Євген Павлович Цимбалюк народився у селі Вовковиї Демидівського району Рівненської області 16 березня 1962 року у сім’ї Павла та Марії Цимбалюків. Навчався у Вовковиївській середній школі. У 1983 році закінчив філологічний факультет Рівненського педагогічного інституту. Був на військовій службі.

Із 1985 року свою журналістську діяльність розпочав, працюючи кореспондентом, потім завідуючим відділом, а згодом заступником редактора млинівської районної газети «Зоря» (тепер «Гомін»).

Із 2003 року працює завідувачем відділу власних кореспондентів рівненської обласної газети «Вільне слово». У 2006 році Євген Цимбалюк став головним редактором літературно-краєзнавчого журналу Рівненщини «Погорина».

Займатися літературною творчістю Є. Цимбалюк розпочав ще зі студентських літ. Як активний студент, любитель поезії був членом, а пізніше і головою вузівської літературної студії. В роки студентства брав участь у Республіканській нараді молодих літераторів. Перші поетичні твори Євгена публікувались на сторінках літературної газети письменників «Літературна Україна», обласних газет та млинівської районної газети «Зоря», а також у літературних журналах «Жовтень», «Ранок», «Поезія». У 1990 році вийшла перша збірка його поезій «Вирій».

Євген Цимбалюк змолоду захоплюється краєзнавством. Історією рідного краю почав цікавитись ще зі шкільних літ, досліджуючи свій родовід.

Окремими виданнями побачили світ його краєзнавчі книги «Млинівщина: погляд у минуле» (1991), «Нариси з історії Млинівщини» (1993), краєзнавчий літопис «Млинівщина на межі тисячоліть» (2001), які можна, без сумніву, назвати першою вагомою літописною спробою зібрати воєдине перлини – долі нашого краю, його історії з найдавніших часів до сьогодення.

Своєрідним продовженням попередніх видань історичної тематики стали історико-краєзнавчі нариси та оповідання, зібрані у збірці «Берег любові, берег печалі» (2003), книзі «Редут» (2006).

Доля Євгена Цимбалюка тісно пов’язана з рідним краєм та нашою квітучою 500-літтю ювілею рідного селища присвятив поезію “Пісня про Млинів”, яка і стала гімном Млинова. Слова пісні покладено на музику місцевого композитора Михайла Юрченка.

Низка інших поезій, присвячених нашому краю увійшла до збірки «Тобі, мій рідний Млинове» (2008). Як краєзнавець та письменник, Євген Цимбалюк історію селища виклав у книгах «Млинів: минуле і сучасність, сторінки 500-літнього літопису» (2006), «Млинівщина у дзеркалі особистостей» (2008) та історично-краєзнавчому літописі «Поклик древнього дзвона:» (2008) /у співавторстві з місцевим літератором В. Тарасюком/.

Історико-краєзнавчі та духовно-просвітницькі оповідання Євгена Цимбалюка у співавторстві з А. Бабінцем зібрані у видання «Холодний подих монастирської свічки» (2008).

Книга історичних есе Євгена Цимбалюка «Обірвана молитва за Україну» (2009) повертає читача обличчям до величних особистостей української історії та культури, котрі пройшли тернистий шлях від забуття до слави і від слави до забуття і при цьому не втратили почуття національної гідності.

Напередодні відзначення 450-річчя згаданого видання вийшла друком історико-документальна книга рівненського письменника та журналіста Євгена Цимбалюка «Пересопницьке Євангеліє: повернення на рубікон» (2011).

Вагоме місце у творчості поета, літератора, краєзнавця, дослідника займає журналістика. Євген Цимбалюк – журналіст-публіцист, який у своїх статтях розповідає про унікальні людські таланти, історико-культурні, духовні, природні дивовижності Рівненщини. Відомі статті увійшли до книги «Рівненщина: подорож у глибинку» – збірника журналістський оповідей, співредактором якої він являється. За високохудожні твори в жанрах журналістики та публіцистики Євгена Цимбалюка Національна спілка журналістів України нагородила премією «Золоте перо» за історичні книги «Редут» та «Обірвана молитва за Україну».

Окремою сторінкою творчості Євгена Цимбалюка є видання для малечі та підростаючого покоління, серед яких слід відмітити «Кролик, який обманув себе» (1991), збірка віршів для маленьких «Неслухняник» (1994), повість «Христина» (1991).

(За публікацією сайту «Історична Волинь»).

Фото Володимира Ящука /Радивилів.info/, на лицьовій сторінці – Тараса Підгірняка /”Видиво”/.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.