Зацвів у Радивилові небезпечний борщівник

Ці великолисті бур’яни не можуть не привертати уваги. Наприкінці червня вони зацвіли. Але не доведи Господи, щоб до них бігли гратися діти. Та й дорослим до борщівника Сосновського варто наближатися хіба що для того, що скосити і знищити. А між тим такі небезпечні бур’яни можна побачити навіть при вулицях і на околицях Радивилова, не кажучи вже про обочини доріг між населеними пунктами Радивилівського району.

Тим часом у сусідньому Бродівському районі, наприклад, організували боротьбу з борщівником. Як інформують ЗМІ, навіть скосили його механічним та ручним способом так само багато, як в інших кращих районах Львівщини – Буському, Городоцькому, Турківському та Яворівському. Загалом у Львівської області роботи щодо боротьби із борщівником Сосновського проведено на площі близко 560 гектарів!

Радивилів, вул. Кременецька.

Радивилів, вул. Кременецька.

Про організацію робіт зі знищення небезпечного бур’яну на Радивилівщині поки що не повідомлялося.

Тим, хто не цікався цим раніше, скажемо: борщівник Сосновського – багаторічна отруйна рослина, яка наприкінці червня – на початку липня перебуває в активній фазі цвітіння. Стебла, листя і квіти борщівника містять фуранокумарини, які різко підвищують чутливість людського організму до ультрафіолетового випромінювання. Тобто досить торкнутися до рослини чи забризкати шкіру її соком, а потім уражене місце виставити на сонце — і опік гарантований. Найсильніші опіки борщівник спричиняє при контакті з вологою шкірою в сонячні дні.

Голова комісії Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець на одному з сайтів застерігає: після контакту з рослиною людина відразу взагалі нічого не відчуває; перші ознаки опіку можуть з’явитися протягом 2 годин чи навіть кількох днів. Ще інколи до опіку може додатися алергія. Отож, якщо тілесний контакт все ж відбувся, слід негайно і добре промити шкіру водою з милом та сховатися від сонця. Не менш як на 2 доби! Можна ще змастити шкіру кремом проти опіків.  Після появи пухирців їх лікують так само, як опіки. Якщо пухирці болять і дуже набухли, стерильною голкою можна зробити маленьку дірочку, щоб випустити частину рідини. Але сам пухирець не треба чіпати  – рідина в ньому стерильна, і під цією «покришкою» рана швидше загоїться. Якщо був контакт з очима, слід негайно звернутися до лікаря, самотужки не впоратися.

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

3 коментарі

 1. Анонім сказав:

  Ми в дитинстві плювачки з його стебел робили. Цікаво, коли він став отруйним.

 2. Володимир Ящук сказав:

  На сайті Радивилівської РДА 11.07.2016 року вміщене таке звернення:

  ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ РАДИВИЛІВСЬКОГО РАЙОНУ
  За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області на території області поширюється отруйний та небезпечний бур׳ян – борщівник Сосновського. Цей бур’ян поширюється із необроблюваних земель, пустирів, сміттєвих звалищ на присадибні і дачні ділянки, обочини лісів, у парки, сади, з׳явився в населених пунктах, в тому числі поблизу навчальних закладів.
  Одноразове торкання людини до борщівника призводить до опіків шкіри 1-3 ступенів. Опіки, особливо у перші кілька діб, схожі на термічні, розвиваються поступово під впливом сонячного ультрафіолету.
  Місця уражень важко гояться, загострюються прояви інших шкірних захворювань. Будьте пильними”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.