Загострено сприймаючи і передаючи барви життя

“Барви життя» – так називається відкрита сьогодні в Радивилівському районному історичному музеї творча виставка робіт жителів Радивилівщини, які мають певні проблеми зі здоров’ям. Жити і радіти кожному дню їм дається набагато важче, ніж усім іншим. Здорові люди, будучи поглинутими повсякденними клопотами, часто не надають значення своїм здібностям і не розвивають творчих талантів, тоді як люди з обмеженими можливостями, більш загострено сприймаючи радощі і болі навколишнього світу, знаходять у собі фізичні сили перемагати недуги, вади організму, зосереджуватися на творчій праці і створювати вишукані мистецькі вироби, картини. Цього разу учасниками заходу стали Анатолій  Малжкович, Людмила Кухарук, Мар’яна Куліш, Михайло Міщук, Раїса Мудрик, Жанна Шевчук, Марія Мушинська, Тамара  Гусарук та Оксана Шурин.

На урочисте відкриття виставки прийшли й голова Радивилівської райдержадміністрації Олег Ващук, голова районної ради Володимир Кондик, начальник відділу культури і туризму РДА Тетяна Шуст.

muzej_barvy-1 muzej_barvy-2

Ось як представили учасників цього невеликого фестивалю талантів на сайті Радивилівської районної ради:

«Анатолій  Борисович Малюжкович – знавець літератури, історії рідного краю. Багато цікавих нових фото можна знайти  в його сімейному архіві. Це світлини старих будівель Радивилова, жителів міста, родичів та церковних діячів. В альбомах прослідковується життя району в сфері культури, має пан Анатолій і пісенник, у якому датовані записи ще з 1901 року. Він дослідив свій родовід разом з родичкою Марією Білоус зі Львова, опрацював багато архівних джерел України.

Людмила Матвіївна Кухарук, яка проживає в селі Срібне, – відома майстриня Радивилівщини, її вишивки були представлені на багатьох виставках майстрів народного декоративного мистецтва в Радивилові та Рівному. Усі її роботи дуже оригінальні.

Раїса Дмитрівна Мудрик з Дружби понад 30 років є керівником клубу. Понад усе на світі цінує людську доброту і милосердя, шанує християнські традиції. Прекрасна дружина, мама, бабуся. Пише вірші, пісні.

Оксана Дмитрівна Шурин весь свій вільний час присвячує вишивці. Маючи чудову фантазію, майстриня створює різноманітні за своїм емоційним ладом композиції. З-під її рук виходять чудові картини, в яких вона втілює яскраві творчі задуми. Роботи О.Шурин були представлені на виставці, яку організатори фестивалю розгорнули в фойє будинку культури.

Тамара Вікторівна Гусарук захоплюється художньою вишивкою, кроїть і шиє одяг. Ще одне захоплення – квіти. Вона добра і чуйна людина.

Мар’яна Антонівна Куліш проживає в селі Пустоіванне. З малих літ захопилася вишивкою. Вишиває переважно гладдю та косим хрестиком. На її рушниках та прошвах пишно квітують ружі та братики, виспівують соловейки. З задоволенням створює роботи із зображенням тваринок. Незважаючи на проблеми з опорно-руховим апаратом, вона непосидюча і життєрадісна, з нею цікаво спілкуватися.

Михайло Міщук з Березинів навчився старовинного мистецтва різьби по дереву. Гордість Михайла – його син, якому він зміг передати свою майстерність і любов до творчості. Роботами Михайла Міщука насолоджуються не тільки в Україні.

Жанна Олексіївна Шевчук народися в селі Крупець. Людина з доброю душею і щирим серцем, чудова порадниця і вміла рукодільниця. Вишивка є її найбільшим захопленням.

Марія Григорівна Мушинська народилася в селі Срібне, за фахом – бібліотекар. По життю велика оптимістка. Любить природу, музику, багато читає. Учасниця  продемонструвала присутнім своє вміння читати гуморески».

Перед присутніми виступили учасники відомого в Радивилові клубу «Надвечір’я». Є в ньому і поетеси, автори пісень, декламатори віршів, гуморесок, а ще – рукодільниці, куховарки. Та головне – вони справжні берегині української народної пісні.

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.