Житловий ребус приміського гаю. Телесюжет рівненських журналістів

Дивний будинок є в приміському селі Опарипси – біля ССОК (оздоровчого комплексу) «Веселка». Не просто будинок, а якийсь будинок-фантом. Слово «фантом» само по собі спливло. Вирішив перевірити, наскільки воно відповідає контексту. Академічний тлумачний словник української мови подає таке його значення – привид, примара, ілюзія. Попав, як кажуть, в яблучко.

Судіть самі. Його мешканців офіційно кличуть за документами, виписаними за адресою: с.Опарипси, вул. П.Стрижака, 198. Насправді, як стверд­жують, нумерація будинків на цій вулиці закінчу­ється числом 195. Але це тільки квіточки. Жильці цього будинку кажуть, що вони прописані у місті Радивилові по вул. Парковій, 3-А.

Ребус ще той. І його намагалися розгадати ми­нулого тижня в ході зустрічі у районній радіОпарипси, Радивилів  керівництва району з мешканцями цього будинку. І вони, мешканці, наполягали на правильності своїх варі­антів відповідей. Адже вже більше 20 років тут жи­вуть. Теперішні ж представники влади, які жодним чином не причетні до складання цього задавненого ребуса, теж пропонували відповіді. Адекватні. Од­нак вони не сприймалися. Спочатку.

Звісно, проблем тут цілий клубок. І намотувався він десятиріччями. Розмотувати його змушує ось така ситуація. Цей жилий (!) будинок сусідить ізОпарипси, будинок, табір Веселка дитячим табором відпочинку «Веселка». А це, виявляється, суперечить чинним санітарним вимогам. Отже, під знаком пи­тання функціонування дитячого відпочинкового комплексу вже наступного літа. Допустити його закриття – безглуздя. Потрібно вирішувати житлові проб­леми 6 сімей.

У зустрічі брали участь голова Радивилівської районної ради О.Пастух із заступником П.Ковальчуком і голова райдержадміністрації В.Кондик із першим заступ­ником І.Школярем, представник БТІ. Очільники влади налаштовані на вирішення цієї проблеми. Але для цього потрібно виготовити технічну доку­ментацію на помешкання. Щоб пропонувати взамін повноцінне.

Виявляється, будинок – без визна­ченого офіційного остаточно статусу, у його жильців відсутні документи. А щоб виробити документацію, потрібно провести певні обміри. Спочатку деякі з жильців не погоджувалися на цю операцію, але під кінець зустрічі таки дали «добро». Хтось заявив пре­тензію на житло тільки в Радивилові, а хтось і в приміських селах. Звичайно, як наголошували мешканці, мова може йти про рівноцінний обмін. Про гідне, як казали, житло, з усіма вигодами. Представники влади з розумінням ставилися до цих слів. Обіцяли своє сприяння у вирішенні цієї проблеми. Незважаючи на те, що нове будівництво не ведеться, що коштів у бюджеті обмаль, вони на­лаштовані на позитивне розв’язання цього ребуса. Звичайно, за рахунок вторинного ринку житла.

Під кінець зустрічі емоції вгамувалися. Дійшли згоди, що потрібно всім співпрацювати і пере­говорити з рештою жильців цього будинку. І це лише початок шляху. Шляху справді непростого. Але його можна осилити, якщо йти…


Василь СЕМЕРЕНКО. (Газета «Прапор перемоги», 19.12.2014).

На початку лютого 2015 року до цієї ж теми звернулося рівненське телебачення.

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.