Житловий ребус приміського гаю. Телесюжет рівненських журналістів
Дивний будинок є в приміському селі Опарипси – біля ССОК (оздоровчого комплексу) «Веселка». Не просто будинок, а якийсь будинок-фантом. Слово «фантом» само по собі спливло. Вирішив перевірити, наскільки воно відповідає контексту. Академічний тлумачний словник української мови подає таке його значення – привид, примара, ілюзія. Попав, як кажуть, в яблучко.
Судіть самі. Його мешканців офіційно кличуть за документами, виписаними за адресою: с.Опарипси, вул. П.Стрижака, 198. Насправді, як стверджують, нумерація будинків на цій вулиці закінчується числом 195. Але це тільки квіточки. Жильці цього будинку кажуть, що вони прописані у місті Радивилові по вул. Парковій, 3-А.
Ребус ще той. І його намагалися розгадати минулого тижня в ході зустрічі у районній раді керівництва району з мешканцями цього будинку. І вони, мешканці, наполягали на правильності своїх варіантів відповідей. Адже вже більше 20 років тут живуть. Теперішні ж представники влади, які жодним чином не причетні до складання цього задавненого ребуса, теж пропонували відповіді. Адекватні. Однак вони не сприймалися. Спочатку.
Звісно, проблем тут цілий клубок. І намотувався він десятиріччями. Розмотувати його змушує ось така ситуація. Цей жилий (!) будинок сусідить із дитячим табором відпочинку «Веселка». А це, виявляється, суперечить чинним санітарним вимогам. Отже, під знаком питання функціонування дитячого відпочинкового комплексу вже наступного літа. Допустити його закриття – безглуздя. Потрібно вирішувати житлові проблеми 6 сімей.
У зустрічі брали участь голова Радивилівської районної ради О.Пастух із заступником П.Ковальчуком і голова райдержадміністрації В.Кондик із першим заступником І.Школярем, представник БТІ. Очільники влади налаштовані на вирішення цієї проблеми. Але для цього потрібно виготовити технічну документацію на помешкання. Щоб пропонувати взамін повноцінне.
Виявляється, будинок – без визначеного офіційного остаточно статусу, у його жильців відсутні документи. А щоб виробити документацію, потрібно провести певні обміри. Спочатку деякі з жильців не погоджувалися на цю операцію, але під кінець зустрічі таки дали «добро». Хтось заявив претензію на житло тільки в Радивилові, а хтось і в приміських селах. Звичайно, як наголошували мешканці, мова може йти про рівноцінний обмін. Про гідне, як казали, житло, з усіма вигодами. Представники влади з розумінням ставилися до цих слів. Обіцяли своє сприяння у вирішенні цієї проблеми. Незважаючи на те, що нове будівництво не ведеться, що коштів у бюджеті обмаль, вони налаштовані на позитивне розв’язання цього ребуса. Звичайно, за рахунок вторинного ринку житла.
Під кінець зустрічі емоції вгамувалися. Дійшли згоди, що потрібно всім співпрацювати і переговорити з рештою жильців цього будинку. І це лише початок шляху. Шляху справді непростого. Але його можна осилити, якщо йти…
Василь СЕМЕРЕНКО. (Газета «Прапор перемоги», 19.12.2014).
На початку лютого 2015 року до цієї ж теми звернулося рівненське телебачення.