Життя, присвячене історії та краєзнавству

Йосип Крам із села Підлипки, Валентин Пащук з села Пустоіванне, Микола Симчук із села Опарипси, Марія Степова з села Ситне, Анатолій Копцюх, Денис Андрійчук (Андріюк), Адам Лень, Микола Ратинський, Федір Бортник, Віктор Повшик, Микола Павлов, Едуард Лазар, Лідія Ващук з Радивилова… Ці та інші зацікавлені люди внесли вагомий вклад у вивчення минувшини нашого краю, Радивилівщини. А радивилівські дослідження Ігоря Свєшнікова, Павла Лотоцького, Миколи Сивіцького, Лаврентія Кравцова, Георгія Сербіна, Григорія Дем’янчука, Івана Пащука та інших лягли в основу їхніх книг на історико-краєзнавчу тематику.

А ця наша розповідь у Радивилів.info – про нашого сучасника, який вивчає історію Радивилова і Радивилівщини вже впродовж п’яти десятиліть.   Це – Юрій Григорович Арламовський, вчитель-історик, радивилівець з дитинства. Його часто можна побачити на громадсько-патріотичних заходах, він виступає на офіційних зібраннях, адже йому є що згадати, є про що розповісти.

Народився Ю.Арламовський 1938 року, за часів, коли на наших землях була влада Польщі. З 1945-го післявоєнного року по 1955-й навчався в Червоноармійській школі №1.  У 1955 – 1956 роках працював у Червоноармійському відділенні Держбанку, затим до 1957-го вчителював у Рудня-Почаївській школі. Відчував потребу продовжувати навчання, отож вступив на історичний факультет Львівського університету імені Івана Франка, де навчався в 1957 – 1963 роках.

Після закінчення вузу три роки працював учителем Вербської школи (Дубенського району). Повернувся до Рудня-Почаївської, але, як виявилося, не надовго: з 1967 року стає інспектором шкіл Червоноармійського району.

А визначальною віхою у його долі виявився 1972 рік: з 1 вересня став учителем історії, основ правознавства, суспільства Червоноармійської (згодом Радивилівської) школи №1, де присвятив педагогічній праці понад 40 років. В останніх півтора десятиріччя то вже школа-гімназія.

Крім своєї основної професійної  діяльності, виконував громадські доручення. Зокрема, був лектором товариства «Знання», народним засідателем районного народного суду, секретарем райкому профспілки працівників освіти і наукових установ, головою райкому профспілки. Багато років присвятив створенню шкільного музею, а ця дослідницька робота невіддільна від вивчення історії Радивилова та Радивилівщини. Нині Юрій Григорович – член ради музею школи.

За старанну роботу Ю.Г.Арламовський нагороджений медалями «За доблесну працю» та «Ветеран праці», великою кількістю грамот. Юрій Григорович – відмінник освіти, старший вчитель.

Незважаючи на поважний вік, бере участь у масово-політичних заходах Радивилова, продовжує займатися краєзнавчою роботою. У доробку вчителя-історика – десятки краєзнавчих статей у пресі, на його персональному сайті в Інтернеті, цікавиться культурним життям району і, безумовно, впливає на нього.

Публікуємо кілька фотознімків останнього часу із районних заходів з участю Ю.Г.Арламовського. (Фото: Радивилів.info). 28-vyzvol-4ветераниРадивилів, 28 жовтня

cd-5

 

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.