Зловживання в інтернаті для інвалідів

Покарання за дисциплінарні провини та обмеження пересування – основні проблеми пацієнтів Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів. Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Співробітниця Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого з прав людини Ірина Сергієнко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Рівненській області Вячеслав Свірець провели моніторинговий візит до Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.

Інтернат для інвалідівБез присутності працівників установи, підопічні розповіди про проблему зловживання спиртними напоями. На їхню думку, в інтернаті нічим зайнятись, тому вони ходять на «точку» купувати горілку. Якщо персонал про це дізнається, їх карають.

У інтернаті, за словами підопічних, є ізолятор, до якого можуть перевести на кілька днів за дисциплінарні провини: за самовільне залишення території інтернату, невиконання вказівок санітарів, зловживання ненормативною лексикою та алкоголем.

Особливу увагу монітори звернули на пропускний режим інтернату. Особи, які судом не визнані обмежено дієздатними або недієздатними, мали б право вільно тимчасово покидати територію закладу, дотримуючись правил внутрішнього розпорядку. Але у закладі діє пропускна система – перепустку видає лікар, на виході перевіряє сторож-охоронець. Тому відмова у видачі перепустки також використовується як вид покарання.

На це скаржилися інваліди-візочники, які мешкають у будинку-інтернаті. Фактично вони позбавлені можливості вільно залишати установу (виїхати до магазину, поспілкуватися з мешканцями міста).

– Можуть бути певні розумні обмеження для пацієнтів, але покарань обмеженням волі та поміщенням в ізолятор не повинно бути, – зауважив регіональний координатор Вячеслав Свірець під час підсумкової зустрічі з директором будинку-інтернату.

Водночас моніторингова група відзначила належні умови проживання підопічних у будинку-інтернаті.

За результатами проведеного моніторингового візиту будуть надіслані акти Уповноваженого з прав людини до Мінсоцполітики та Рівненської обласної державної адміністрації для відповідного реагування та прийняття відповідних рішень, інформує сайт “4 влада”.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Редактор сказав:

    Голова Рівненської обласної ради 12 лютого підписав розпорядження про звільнення директора Дубенського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів Юрія Горбачука.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.