Знайомі обличчя в інтер’єрі пляшевської козаччини

У ці дні на території Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви» (село Пляшева Радивилівського району) врочисто відзначається 365-а річниця цієї битви. Сьогодні в Свято-Георгіївській церкві чоловічого монастиря на Козацьких Могилах проходить Богослужіння та панахида, а в будинку культури села Острова  проводиться Всеукраїнська науково-практична конференція “Берестецька битва в історії України”  за участю істориків, краєзнавців, музейників.

На суботу ж намічені й панахида на козацькому цвинтарі в урочищі Монастирщина в селі Острові та відкриття пам’ятного знака на місці табору кримських татар у Берестецькій битві.

Головні урочистості припадуть на неділю. Богослужіння цього дня очолить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. Буде урочиста хода з покладанням квітів до пам’ятника козакам і селянам – героям битви. І, звичайно, виступатимуть політики; співатимуть патріотичних пісень професійні і самодіяльні артисти; будуть розгорнуті виставки картин, витворів декоративно-прикладного мистецтва; різноманітну літературу на козацько-патріотичну тематику пропонуватимуть книжкові ятки… Проводиться молодіжне таборування “Берестечко-2016”.

СБУ в Рівненській області закликає громадян бути пильними та обережними, звертати увагу на підозрілих осіб чи предмети. Про це повідомляє прес-служба відомства. Такі заходи безпеки пов’язані  з війною у країні, можливістю терористичних загроз та перебуванням у незаконному обігу зброї, протиправно вивезеної з району проведення АТО.

Порядок забезпечують близько ста працівників рівненської поліції.

З нагоди Днів ушанування пам’яті героїв Берестечка ми вирішили запропонувати вашій увазі добірку знімків із таких заходів попередніх років. Фотографував Володимир Ящук.

 Дивитися тут: http://photo.i.ua/user/5086/475507/

Василь Шкляр, Пляшева, Радивилів

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

2 коментарі

  1. Сергій сказав:

    То тепер, виходить, 2101-й рік? (1651 + 450 = 2101).

    • Володимир Ящук сказав:

      Спасибі. Це недогляд. Виправлено. У травні і червні в Радивилів.info були замітки з заголовками “До 365-ї річниці Берестецької битви”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.