Зниклу розшукали радивилівські поліцейські
Чергове зникнення 15-річної жительки Радивилівського району виявилося більш тривалим. Дівчина пішла з дому ще 9 березня, а розшукали її правоохоронці лише 12 квітня, цілою та неушкодженою.
З проханням допомогти знайти неповнолітню дочку до поліції звернувся батько – 38-річний житель села Срібне. Правоохоронці за фактом зникнення людини відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України, а неповнолітню оголосили у розшук. До пошуків також залучили громадськість та телебачення. (Оголошення про розшук публікувалося і в виданні Радивилів.info).
У ході досудового розслідування поліцейські з’ясували, що неповнолітня проживає у благополучній багатодітній сім’ї. Родичі та сусіди характеризують її як ввічливу, неконфліктну і водночас замкнуту в собі людину. На те, що її ображають члени родини, однокласники чи педагоги, не скаржилась.
«Проведеними розшуковими заходами працівники Радивилівського відділення поліції 12 квітня близько 22 години встановили місцезнаходження неповнолітньої. Вона в той день перебувала у своїх знайомих у селі Крупець Радивилівського району, — повідомила начальник відділу превентивної діяльності Ірина Чорна. — Зі слів зниклої, вона подорожувала автостопом у львівському та закарпатському напрямках. Відносно неї жодних кримінальних та адміністративних правопорушень скоєно не було».
Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Радивилівського відділення поліції Олександр Пянтковський, після спілкування з правоохоронцями та батьками дівчину було направлено до обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей Рівненської обласної ради.
Як повідомила психолог закладу, до центру неповнолітня потрапляє не вперше. Три місяці реабілітації у 2014 році пройшли успішно, дівчина налаштована на позитив, повернулася у сім’ю.
«Можливою причиною цієї втечі став страх розповісти батькам свої таємниці. Однак чи говорить дівчина правду, будемо бачити у ході роботи з нею, — говорить практичний психолог Наталія Франчук. — Наразі стан її задовільний, школярка контактна, однак процес реабілітації буде тривати до кінця навчального року».
Основною причиною втечі дітей є конфлікт з батьками, коли нащадки намагаються подорослішати, однак ще не готові нести відповідальність за свої вчинки. Тому, аби уникнути подібних ситуацій, психолог радить більше спілкуватись зі своєю дитиною, до того ж із самого раннього віку. Кожна дитина відгукується на добро, і покликання працівників центру – зберегти сім’ю, прищепити духовність та сімейні цінності.
Відділ комунікації ГУНП у Рівненській області.
Використані фото творчої групи “ВИДИВО”.